E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Prokurorisë

Theu xhamat e Prokurorisë dhe goditi punonjësin, arrestohet 39-vjeçari në Tiranë

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi rreth mesditës së sotme ka thyer xhamat e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë...

“Ka qenë i dënuar”/ PD kërkesë për të hetuar kryebashkiakun e Mallakastrës

Partia Demokratike i ka dërguar ditën e sotme një kërkesë Prokurorisë, me anë të së cilës kërkon nisjen një hetimi për kryebashkiakun e Mallakastrës,...

Vasili thirrje Prokurorisë: Nisni ndjekjen penale ndaj ministrit Lleshaj

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i bën thirrje Prokurorisë që të nisë ndjekje penale për ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Kjo thirrje e Vasilit vjen...

PD kërkesë Prokurorisë: Verifikoni figurën e Valdrin Pjetrit

Partia Demokratike i ka kërkuar Prokurorisë së Përgjithshme që të verifikojë pastërtinë e figurës së Valdrin Pjetrit, kandidatit të PS-së, që zëvendësoi Ditmir Bushatin...

PD thirrje Prokurorisë: Nis hetimet, ja fajtorët për dhunën shtazarake ndaj protestuesve

Partia Demokratike i ka bërë thirrje Prokurorisë që të nisë hetimet për urdhëruesit dhe zbatuesit e dhunës mbi protestuesit më 11 maj. Ka qenë ish-deputeti...

Kërkon prova të tjera për vdekjen e Admir Murataj, Gjykata i lë dy javë afat Prokurorisë

Gjykata për Krime të Rënda i ka dhënë një afat dyjavor Prokurorisë që të vërtetojë vdekjen e Admir Muratajt, grabitësi i Rinasit që u...

Asambleja/ Duka kërkon ndihmën e Prokurorisë: Të luftojmë trukimin në futboll

Mblidhet Asambleja e Përgjithshme e Federatës Shqiptare të Futbollit, ku pritet të miratohen ndryshimet në statut. Kreu i FSHF-së, Armand Duka, gjatë fjalës së tij...

Ngec në Vetting, shkarkohet kreu i Prokurorisë së Apelit në Durrësit

Shkarkohet kryeprokurori i Apelit të Durrësit, Ferdinand Elezi, i cili ka qenë edhe kandidat për Prokuror të Përgjithshëm. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit mori sot...

I vranë babanë dhe xhaxhanë, Astmer Bilali kërkesë Prokurorisë

Ish-kampioni i boksit, Astmer Bilali i arrestuar si pjesë e grupit “Bajri”, i ka bërë kërkesë Prokurorisë që t’i japë leje për disa orë,...

Basha letër Prokurorisë, shpjegon pse nuk u paraqit për njohjen me aktet e hetimit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është drejtuar Prokurorisë së Tiranës me një letër, ku e ka konsideruar kërkesën e paraqitjes në prokurori...

Të fundit

Fifi: S’kam probleme mendore, karrierën s’e kam fituar duke i hapur këmbët

Fifi është banorja më e diskutuar, marrë shkas nga luhatjet e saj emocionale. Një plan i saj me Monikën gjatë këtyre ditëve, të cilin...

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...