E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

POSTIME

Jeni penduar për postimet e sikletshme të së shkuarës? Rrjeti social bën ndryshimin e madh

Secili prej nesh ndihet në siklet për ndonjë postim të së shkuarës. Do donit që ajo periudhë të mos rikthehej më? Facebook-u ua mundësoin...

Shpërndante materiale pro ISIS në rrjetet sociale, shqiptari dënohet me 6 muaj burg

Një shtetas kosovar është dënuar me 6 muaj burgim, për shpërndarje të materialeve që përkrahin grupin militant, Shteti Islamik (IS), në rrjetet sociale. Pas aktakuzës...

Super aktiv në Twitter, Trump thyen rekord me numrin e postimeve

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka thyer sot rekordin sa i takon numrit të postimeve në Twitter. Si asnjëherë më parë, Trump ka postuar...

Këto postime në Facebook do të zhduken, mësoni si t’i ruani

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg njoftoi së fundmi se po punohet për ndryshimin e kryefaqes së përdoruesve të këtij rrjeti social. Çfarë do të thotë...

S’ka më pëlqime të fshehta dhe “spam” në Facebook

Facebook do të fillojë të eliminojë postimet spam, apo ato të cilat përdorin si karrem në mënyrë që përdoruesit të shpërndajnë, etiketojë apo pëlqejnë...

Twitter i shpall luftë gjuhës së urrejtjes, vendos rregulla të forta në postime

Drejtori ekzekutiv i Twitter ka marrë një mesazh të fortë nga lëvizja #WomenBoycottTwitter (Gratë bojkotojnë twitterin). Në një seri të postimeve të filtruara natën e...

Të fundit

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...

E plagosin gjatë natës, policia nuk jep informacion zyrtar

Një shtetas 40-vjeçar i identifikuar si V. Rama (Çela) është plagosur dje gjatë natës në fshatin Gjorm të Kurbinit. Disa persona ende të paidentifikuar, e...