E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

porti i barit

FOTO/ Makinat me viktimat nga koronavirusi, në radhë për të ardhur në Shqipëri

Mediat italiane kanë publikuar disa foto nga porti i Barit, ku shihen disa makina funeralesh të cilat presin në radhë për t’u imbarkuar në...

Porti i Durrësit jep njoftimin e rëndësishëm

Pas pezullimit të përkohshëm të lundrimit në Portin e Durrësit për shkak të motit të keq, tashmë situata është normalizuar. Bëhet me dije se...

Pezullohen të gjitha lundrimet Bari- Durrës, ja arsyeja

Moti i keq që ka përfshirë gjithë rajonin ka bërë që porti i Barit të anulojë të gjitha lundrimet e anijeve drejt Durrësit. Përmes një...

Të fundit

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë, formacionet zyrtare të Bylis-Tirana

Sot në orën 17:45, starton gjysmëfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës, që do të luhet në Ballsh. Dy trajnerët, Dovedan...

SPAK kërkon sekuestrimin e pasurisë së Emiljano Shullazit

Prokuroria e Posaçme e SPAK i ka dërguar gjykatës dosjen ku kërkon sekuestron e disa prej pasurive të Emiljano Shullazit. Konkretisht disa nga pasuritë që...

Të shtëna me armë në Durrës, dalin detajet e para

Qyteti bredetar i Durrësit është tronditur nga të shtënat me armë zjarri. Burimet paraprake, ende jo zyrtare, bëjnë me dije se të shtënat me armë...

A do të mbahet sivjet Festivali i Këngës në RTSH? Ja çfarë vendimi është marrë

Ndonëse situata në vendin tonë është mjaft e rëndë nga koronavirusi, është marrë vendimi që Festivali i Këngës në RTSH të mbahet. Një ditë...