E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

politikanëve

Paketa Anti-KÇK/ Qytetarët: Politikanëve i ka mbetur të kapin veten dhe të varen

Nga Anxhela Ferra Gjatë përfundimit të vitit 2019-të, kryeministri Edi Rama prezantoi paketën Anti-KÇK. Me këtë projektligj, të ashtuquajtur anti “Kap çfarë të Kapim”, qeveria...

Shqipëria në 2020-ën, qytetarët e nisin vitin me kërkesa ndaj politikanëve

Viti 2019-të ka qenë një prej periudhave më të vështira për Shqipërinë, veçanërisht sa i takon jetës politike. Prej muajit shkurt kanë nisur protestat...

Basha nxjerr videon: 5 arsyet pse Rama nuk e do vettingun ndaj politikanëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar një video në të cilën rendit 5 arsyet, pse sipas tij, kryeministri Rama nuk e do...

Ish-ministri thirrje politikanëve: Lini pushimet e uluni për dialog

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, shprehet se vendi është kthyer në një autokraci, e cila po instalohet dhe në institucione ndërsa deklaron...

Çfarë do t’i thoshit Ramës, Berishës, Bashës, Metës? Përgjigjet epike të qytetarëve

Prej muajsh kriza politike në vendin tonë duket se nuk është aspak pranë zgjidhjes. Përkundrazi, çdo ditë e më tepër ajo është duke u...

Meta i përgjigjet Ramës: Dakord me kryeministrin, zgjedhjet nuk janë të politikanëve

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në një intervistë për “REL”, ku tha se demokracia nuk negociohet, ka ardhur edhe reagimi nga Presidenca. Zëdhënësi i...

A do na shpëtojë Perëndimi nga marrëzia e politikanëve shqiptarë?

Tre vitet e fundit, SHBA dhe BE i janë imponuar klasës së korruptuar politike shqiptare, për kryerjen e një reforme rrënjësore në sistemin gjyqësor,...

Djali merr rrugët e kurbetit, ish-luftëtari i UÇK-politikanëve: Turpi iu mbuloftë!

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Feim Krasniqi ka shpërthyer ndaj politikanëve të Kosovës, të cilët sipas tij janë shkaktarë që mijëra të rinj...

Leksioni që i jep Tuzi politikanëve në Shqipëri dhe Kosovë

Nga Rexhep Qosja Shqiptarëve të Komunës së Tuzit, shqiptarëve të Hotit e Grudës, shqiptarëve të Malësisë së Madhe, shqiptarëve të Malit të Zi, gjithë shqiptarëve...

Vasili i bindur: “Venecia” konfirmon vettingun e politikanëve

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili thekson se Komisioni i Venecias konfirmon Vetingun e politikaneve dhe krimin qe ka pushtuar shtetin. Komisioni i...

Të fundit

Lëvizja e mjeteve edhe të dielën, Policia e Shtetit jep njoftimin e fundit

Policia e Shtetit, pas deklarata kontradiktore nëse do të lejohen të lëvizin mjetet të dielën apo jo, duket se ka marrë vendimin final. Pas konfuzionit...

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Pjesë e organizatës kriminale, kapet 29-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Nga ana e policisë është kapur një 29-vjeçar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Shtetasi me inicialet V. Gj., 29 vjeç, banues në Spathar, Vau...

E diela me apo pa makina? Policia e Shtetit dhe Rama japin versione të ndryshme

Kryeministri Rama dhe Policia e Shtetit kanë një përplasje lidhur me vendimet që kanë ndërmarrë, referuar masave ndaj pandemisë. Policia bie ndesh me atë çfarë...

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...
WhatsApp KONTAKTO TT