E premte, 30 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

polifoni

Video/ Blendi Fevziu i këndon syzezës me polifoni

Emisioni “Opinion” në këtë sezon do t’i kushtojë një hapësirë të veçantë promovimit të vlerave qytetare, historike dhe kulturore të Shqipërisë. Përmes udhëtimeve në disa...

Kryebashkiaku i Gjirokastrës s’pyet për urdhrin e Ramës, mbledh grupin e polifonisë (VIDEO)

Kryebashkiaku i Gjirokastrës, Flamur Golemi, në kundërshtim me urdhrin e qeverisë për ndalimin e muzikës pas orës 20:00, ka nxjerrë në sheshet e qytetit...

Të fundit

Arsenali merr fitoren e dytë, Leverkusen bëhet për ”aspirina”

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Europa League. Arsenali ka mundur me lehtësi irlandezët e Molde, me rezultatin 3-0. Napoli ka arritur të triumfojë...

Plan B për 25 prillin? Gjiknuri: Nëse nuk formojmë shumicën do bëjmë koalicion

Përveç dinamikave politike që propozon Kodi i ri Zgjedhor i rivotuar sot në Parlament, një çështje shumë e rëndësishme për zgjedhjet e vitit 2021...

Ish-kryeministri: Myslimanët kanë të drejtë të vrasin miliona francezë

Ish-kryeministri i Malajzisë, Mahathir Mohamad tha se myslimanët kishin të drejtë "të vrisnin miliona francezë" pas një sulmi vdekjeprurës në Nisë, duke shkaktuar zemërim...

Koronavirusi në Spanjë: Mbi 23 mijë raste të reja në 24 orë

Situata e pandemisë Covid-19, është në nivele alarmante në Spanjë. Autoritetet shëndetësore kanë raportuar një rekord të ri ditor me 23,580 raste në 24...

Pandemia, OBSH: Izolimet kombëtare duhet të jenë opsioni i fundit

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Evropë tha se izolimet kombëtare duhet të trajtohen si një "opsion i fundit" në luftimin e pandemisë. Sipas OBSH-së, Evropa...