E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

plazhi

Një 75-vjeçar nga Kosova humb jetën në plazhin e Shëngjinit

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në plazhin e Shëngjinit. Bëhet me dije se një 75-vjeçar nga Kosova është mbytur në...

Sezon turistik i pazakontë/ Plazh nën ruajtjen e ushtrisë

Ky sezon turistik do të jetë i pazakontë, edhe për faktin se forcat e armatosura do të zbresin sërish në terren, por kësaj here...

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Ngazëllimi popullor për plazhin si në kohën e Enverit

Unë e kam ende në kujtesë, dhe nuk do ta harroj kurrë, derisa të më zërë skleroza, një skenë tek plazhi i Gjirit të...

Komisioni Europian do të shpëtojë pushimet e verës

Komisioni Europian kërkon të mundësojë turizmin të paktën pjesërisht këtë verë. Ai jep rekomandime për shëndetin, hapjen e kufijve, transportin me shpresën se shtetet...

“Do bëjmë plazh si dikur”, Rama zbulon planin

Pas hapjes graduale të vendit, qytetarët janë të interesuar se kur do të fillojë sezoni veror. Shumë është folur lidhur me masat që do...

Një çadër 50 euro? Eksperti i ekonomisë tregon çfarë mund të bëjë qeveria

Eksperti i ekonomisë Klodian Muço, ka treguar se koronavirusi ka ndikuar ndjeshëm tek turizmi. Ai tha se aktualisht po diskutohet që një çadër të...

Plazh këtë verë? Çadrat 3.5 metra larg njëra-tjetrës, 3 metra distancë edhe në det

Teksa situata me koronavirusin paraqitet me shifra të qëndrueshme, shqiptarët shtojnë edhe më shumë pyetjet nëse do të ketë këtë sezon veror plazh. Drejtoresha e...

Pishinat dhe plazhi, të rrezikshme në kohën e pandemisë? Ja çfarë thonë ekspertët

Një ndër shqetësimet e qytetarëve lidhet me faktin se gjatë sezonit veror, do të shkojnë në plazh apo jo?! Por specialistët ka shuar kureshtjen,...

Plazhi si detyrim integrimi

Nga Veton Surroi Ngritja e traut në kufirin mes Kosovës e Shqipërisë për koronavirusin do të jetë si heqje e plotë e kufirit mes dy...

Të fundit

Emocione dhe lot në “Historia e Fundjavës”/Emina Cunmulaj, supermodelja me një zemër të madhe

Supermodelja Emina Cunmulaj, ka dëshmuar ndër vite me bashkëpunimin me "Fundjavë Ndryshe" se është një vajzë me "këmbë në tokë" dhe me një zemër...

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...