E enjte, 28 Janar, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

plani i hapjes

“Restorantet, qëndrat tregtare, parukeritë”, Rama zbulon planin e hapjes

Kryeministri Rama ka bërë publike planin e masave ndaj COVID-19.Nga data 4 maj, në të gjithë vendin do të lejohet shërbimi taksi për udhëtimet...

Masat lehtësuese/ Rama zbulon planin e hapjes

Kryeministri u ka kërkuar të gjithë qytetarëve që të tregojnë durim, pasi virusi është mes nesh. Deri në daljen në treg të një vaksine,...

Të fundit

Pse është e vështirë të dënohet Donald Trump?

Nga: Anthony Zurcher “BBC” Donald Trump u largua nga Uashington një javë më parë, por ai vazhdon që të ketë një hije të gjatë mbi...

Ekspertët: SHBA, 500 mijë nga Covid-19 deri në 20 shkurt

Drejtoresha e re e Qendrave Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve parashikoi të mërkurën se numri i të vdekurve nga COVID-19 në Shtetet...

PS i jep Besnik Mustafajt postin e rëndësishëm në RTSH

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj është zgjedhur si anëtar i këshillit drejtues të Radio Televizionit Shqiptar. Mustafaj është zgjedhur me një mandat 5-vjeçar në këtë...

25 prilli/ Ja ku mund të kontrolloni emrin tuaj në listën e zgjedhësve

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Ilirjan Celibashi ka informuar qytetarët se ku mund të kontrollojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve...

Gjermania ndalon vaksinimin me AstraZeneca tek personat mbi 65 vjeç

Autoritetet gjermane kanë vendosur që vaksina anti-covid e prodhuar nga kompania Astrazeneca, të përdoret vetëm te personat nën 65 vjeç. Sipas tyre, nuk ka të...