E enjte, 24 Shtator, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

piramidale

Çarls Ponci, kush ishte “babai” i skemave piramidale

Në vitin 1920, Çarls Ponci u zhvati qytetarëve të Bostonit 15 milionë dollarë në vetëm 8 muaj. Skema e tij e pasurimit të shpejtë,...

Donald Tusk në telashe, merret në pyetje lidhur me skemën piramidale

Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, po merret në pyetje në Poloni në vazhdën e një hetimi parlamentar mbi një skemë piramidale. Mashtrimi...

Firmat piramidale/Kur Berisha mashtroi shqiptarët se do t’u rikthente paratë (Video)

Firmat piramidale ishin një “parajsë” 3 vjeçare ekonomiko-financiare për shqiptarët, të cilët braktisën punën, bizneset dhe interesin për punën, duke menduar se fitohej pa...

Reuters: Bitcoin si firma piramidale “Xhaferri”

Bitcoin është një temë e nxehtë në mbarë botën, pasi kjo qasje e re, duhet parë me tendenca të dyfishta. Ndërsa ekspertët ekonomikë flasin...

Behgjet Pacolli, të rinjve: Kujdes, Bitcoin si firmë piramidale

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli këshilloi të rinjtë kosovarë që mos të merren më investime në monedhën virtuale Bitcoin. Pasi ka promovuar...

Të fundit

Ndal diskriminimit të emigrantëve ekonomikë

Nga Stefan Schlegel “Politico.eu” Emigrantët e bllokuar në kampin e mbipopulluar të refugjatëve të Morias në Greqi, që u dogj këtë muaj po prisnin për...

Veliaj: Jap dorëheqjen nëse uji në Tiranë nuk është më i lirë se në Korçë

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, është shprehur se uji në kryeqytet është më i lirë se në qytetin e Korçës dhe të Pogradecit. I...

Vlorë/ Policia aksion blic, në shënjestër personat me makina të shtrenjta

Policia e Vlorës aktualisht po kryen kontrolle të befasishme në disa lagje të qytetit bregdetar duke vënë në shënjestër personat e shpallur në kërkim,...

“Zhidro u qëllua me snajper”/ Artan Hoxha: Nëse do shpërthente tritoli, rrafshohej pallati

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur detaje të tjera nga ekzekutimi i Lefter Zhidros në Elbasan, nga forcat RENEA. Sipas gazetarit, nëse armatimi që 71-vjeçari kishte...

“Po gënjeni njerëzit sy për sy”/ Plas debati mes Bushatit dhe Spiropalit

Ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali është përfshirë sonte në një debat me analistin Andi Bushati, në studion e emisionit “Open”. Në diskutimi e sipër, Bushati...