E hënë, 26 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

pezullohen

U filmuan duke kërcyer në dasmë, pezullohen 4 efektivët e policisë

Katër efektivët e policisë të cilët shpërdoruan detyrën dhe kërcyen bashkë me nusen në dasmën që kishin shkuar për kontroll janë pezulluar nga detyra. Pas...

Lëviznin me shpejtësi skëterrë, policia ndëshkon shoferët ‘rebelë’

Policia Rrugore njofton se gjatë fundjavës janë pezulluar deri më tani 18 leje drejtimi, për shpejtësi mbi normat e lejuara. Gjithashtu, janë vendosur edhe 21...

Pezullohen fluturimet me Vjenën deri më 31 korrik

Aeroporti i Rinasit bën me dije se fluturimet me Vjenën do të ndalohen nga data 16 korrik deri më 31 korrik 2020. Përmes një postimi...

Koronavirusi/ Pezullohen lundrimet detare drejt Italisë së veriut

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës bën me dije se janë anuluar të gjitha lëvizjet me mjetet e transportit detar nga të gjitha portet drejt...

Pezullohen të gjitha lundrimet Bari- Durrës, ja arsyeja

Moti i keq që ka përfshirë gjithë rajonin ka bërë që porti i Barit të anulojë të gjitha lundrimet e anijeve drejt Durrësit. Përmes një...

Tentuan të fusnin drogë në burg, pezullohen 6 punonjës policie

Pezullohen nga detyra gjashtë punonjës policie në burgun e Shënkollit. Pezullimi i tyre erdhi pasi ata kanë tentuar të fusin drogë në ambientet e...

Shkarkimi nga detyra i 16 mësuesve në një shkollë, reagon Ministria: Pezullimi është bërë pasi…

Gjykata e Lushnjes ka pezulluar nga puna 16 mësues në fshatin Çermë e Sipërme, të akuzuar për shpërdorim detyre. Bëhet me dije se mësuesit akuzohen...

Kontrolle gjatë fundjavës: Pezullohen 66 patenta, 6 shoferë në pranga

Policia Rrugore e Tiranës si çdo fundjavë ka vijuar kontrollet me Drager e Radar për parandalimin e aksidenteve rrugore. Harta e kontrollit është zgjeruar duke...

Pezullohen 62 patenta, policia: Mos e tejkaloni shpejtësinë

Vijon në Tiranë aksioni për parandalimin e aksidenteve. Policia Rrugore ka njoftuar se ata janë vendosur në aksin Fushë-Krujë - Kamëz, ku paralajmërojnë kontrolle...

Ndërtimi në Butrint/ Tërhiqet Mirela Kumbaro, pezullohen punimet

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka folur sërish për ndërtimin në Butrint, i cili ka shkaktuar mjaft debate dhe akuza nga opozita, sipas të...

Të fundit

Turqia zgjat misionin e eksplorimit në Mesdhe, pritet reagimi i Greqisë

Turqia ka njoftuar se të zgjasë misionin kërkues të anijes së saj “Oruc Reis” në zonën e shumë kontestuar në Mesdheut lindor deri në...

Armenia dhe Azerbajxhani bien dakord për një armëpushim të ri

Një armëpushim humanitar do të hyjë në fuqi të hënën në mëngjes në luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit për Nagorno-Karabakun, tha të dielën një...

Sulltan Edi Rama dhe nënshtetasit e pabindur të tij

Nga Arlind Qori Edi Rama ka një vit që hesht përballë urisë dhe rezistencës së naftëtarëve. Ditët e fundit, si i yshtur nga forca të...

Humbja kundër Realit, i shkakton pasoja të rënda Barçës, humb lojtarin kryesor

Humbja në shtëpi ndaj Realit të Madridit ka shkaktuar pasoja të rënda tek ekipi i Barcelonës. Klubi katalanas bëri të ditur, se futbollisti brazilain, Filip...

Mitsotakis: E drejta e Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje nuk diskutohet

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e...