E mërkurë, 19 Janar, 2022
1.5 C
Tirana

Etiketa

peshq

Në Antarktidë është zbuluar një koloni me 60 milionë peshq

Një koloni mbarështuese prej 60 milionë peshqish është zbuluar në detin Weddell të mbuluar me akull të Antarktidës - një ekosistem unik dhe i...

Izolimi i Llallës/DASH: Do kapim “peshq” të tjerë, SHBA e ka marrë seriozisht

Reforma në drejtësi dhe procesi i vettingut ka filluar të japë efektet e para, ndërsa  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ndaluar  Adriatik Llallën...

Turqi/Inxhinieri la profesoinin, tani rritë peshq të rrallë

Deniz Sisman, një inxhinier mekanik që si fëmijë kishte hobi ushqyerjen e peshqve të ujërave të ëmbël dhe të njelmët, la profesionin e tij...

(VIDEO) Peshqit “fantazmë”

Kafshët pothuajse të padukshme Të gjithë kemi dëgjuar që kallamarët, oktapodët por edhe peshq të tjerë, përdorin pigmente me ngjyrë për të shpëtuar nga rreziku...

Të fundit

E rrallë/Dëbora mbulon shkretëtirën e Saharasë

Bora është vendosur në rërën e shkretëtirës së Saharasë, pasi temperaturat ranë nën zero. Fotografi Karim Bouchetata ka kapur dje imazhe mahnitëse të borës dhe...

“Përplasja me Rusinë”, Blinken mbërrin në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, mbërriti në Ukrainë të mërkurën mes frikës në rritje se një pushtim rus ndaj Ukrainës mund të jetë...

Te Gjergji në Lezhë ishte ambasadori austriak…

Nga: Frano Kulli Dje, në përkujtimin e 554- vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ishte edhe ambasadori i Republikës së Austrisë, Dr....

Greqia paralajmëron zgjatje të masave kufizuese

Masat kufizuese në Greqi, për shkak të përhapjes së COVID do të zgjaten edhe një javë, pra deri në fund të muajit janar. Kjo...

Elbasan/Dërgohet me urgjencë në spital, ndërron jetë 3-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan, ku një 3-vjeçar me inicialet A. I., ka humbur jetën pas disa orësh në gjendje të...