E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

peshëngritjes

Kush e spiunonte Aleksandër Kondon? “Exclusive” solli dosjen e përndjekjes së tij

U aksidentua apo e vranë në Nju Jork? Vdekja e legjendës se peshëngritjes shqiptare, Aleksandër Kondo, vijon të jetë e mbuluar me mister, edhe...

“Bëni k*rvlliqe ju femrat kur shkoni jashtë”, 45-vjeçarja akuzon kreun e peshëngritjes

Fituese e Kupës së Shqipërisë 2018, por edhe një ndër sportistet më elitare të sportit të shtangës, me shumë pjesëmarrje në aktivitete ndërkombëtare, si...

Masllavica merr drejtimin e Peshëngritjes, pas dorëheqjes së Gjozës

  Peshëngritja në Shqipëri është duke kaluar një moment mjaft të keq, që nga momenti që Romaela Begaj rezultoi pozitive me doping në Botërorin e...

Evangjeli Veli nuk arrin më shumë se vendin e tetë në botërorin e Peshëngritjes

Evangjeli Veli është renditur në vendin e tetë në kampionatin botërorë të peshëngritjes, që po zhvillohet në Anaheim të Kalifornisë, në SHBA. Ajo garoi...

Botërori i peshëngritjes, 5 shtangistët shqiptarë synojnë zonën e medaljeve

Kampionati Botërorë i peshëngritjes nis sot në Anaheim të Amerikës dhe do të jenë 5 shtangiistë që do të përfaqësojnë Shqipërinë, 3 meshkuj dhe...

Ambasada Amerikane lë jashtë botërorit të peshëngritjes, Daniel Godellin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të organizojnë botërorin e peshëngritjes në muajin nëntor. Daniel Godelli ishte peshëngritësi shqiptarë që do të merrte pjesë,...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...