E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Përplasja

Përplasje me policinë në Elbasan, Berisha: Suel Çela ka ikur nga Shqipëria

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër denoncim lidhur me përplasjen e disa personave me policinë në Elbasan. Berisha ka publikuar një mesazh, ku shkruan...

Vettingu/ Tahiri kundërshton Ramën në mbledhjen e grupit parlamentar të PS

Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar ka pasur një përplasje mes kryeministrit Rama dhe ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit. Teksa ka folur për numrin e punonjësve...

Përplasja me policinë në Elbasan/ Biznesmeni Petrit Çela i drejton letër policisë me 21 pyetje, ja çfarë kërkon të zbulojë

Elbasani u trondit nga një incident i rëndë më datë 19.09.2017 ku një makinë e blinduar goditi makinën e zv.drejtorit të Policisë Elbasanit. Dy...

Përplasja mes policisë dhe bandave, dalin dëshmitë e para të dosjes së Elbasanit     

Pas përplasjes midis policisë dhe një bande të strukturuar kriminale, kanë filluar të dalin në dritë rrethanat e para të ngjarjes. Në informacionin përcjellë...

Përplasja e “të fortëve” me policinë në Elbasan, Çako mbledhje urgjente. Ja urdhri!

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me strukturat e bluve në Elbasan. Ky takim vjen pas përplasjes...

Përplasja me Korenë e Veriut/Kina, Trumpit: Bëj kujdes me ato që thua!

Presidenti kinez, Xi ka kërkuar në një telefonatë me presidentin amerikan, Trump ulje të toneve në grindjen atomike me Korenë e Veriut. Ndërsa kancelarja...

Përplasja me armë tek “Komuna e Parisit”, arrestohen 4 organizatorët

Zbardhet ngjarja e ndodhur dy ditë më parë tek “Komuna e Parisit në Tiranë”.  Policia e Tiranës ka arrestuar 4 autorët e dyshuar të...

ANALIZA/Përplasja e forcave botërore në botën arabe dhe atë aziatike sapo ka filluar

Kryeministri Navaz Sherif, i cili nuk dëshiroi një puç shteti si ai i 17-25 Dhjetorit në Turqi, i zgjedhur me votë popullore në Pakistanin...

Prishjet e ndërtimeve në Dhërmi, Tirana zyrtare i përgjigjet Greqisë

Pas deklaratës së Athinës zyrtare lidhur me prishjen e disa ndërtimeve në Dhërmi, ku akuzonte Shqipërinë për shkeljen e ligjeve të veta dhe të...

Përplasja PS-LSI në Elbasan, Kryemadhi: Përgjegjës për incidentet është Taulant Balla

Nënkryetarja e LSI-së dhe njëkohësisht kandidatja për deputete, Monika Kryemadhi, me anë të një statusi në “Facebook”, ka akuzuar deputetin socialist Taulant Balla lidhur...

Të fundit

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...