E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Përplasja

Nga përplasja e Klevis Balliut me policinë te bllokimi i ambulancës, çfarë nuk u pa nga protesta!

E paralajmëruar si protesta më e madhe nga opozita, tubimi i 16 marsit veç numrit të lartë të protestuesve u shënjua edhe nga lëvizje...

Klithmat e lutjet e banorëve/ Policet shpërthejnë në lot, çfarë s’u pa dje nga përplasja

Klithma, forcë, dhunë, përplasje e lutje. Janë këto pamjet me të cilat u përball dje e gjithë Shqipëria, teksa dy familje kundërshtuan me forcë...

Përplasja Kryemadhi-Fleckenstein, Berisha: Gojët e liga thonë se ajo…

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në Ora News, tha se pas protestës së 16 shkurtit, kryeministri Rama dërgoi në Bruksel video duke pretenduar se...

Dhunë ndaj policisë në protestë/12 të lënduar, 2 në gjendje të rëndë (video)

Me kalimin e orëve është rënduar edhe më shumë bilanci i punonjësve të policisë, të lënduar gjatë protestës para Kuvendit. Policia e Shtetit konfirmon se...

Dhunë mes policëve e protestuesve, reagon Veliaj: Vendi nuk kthehet pas nga salinjtë

Protesta e sotme para Kuvendit e banorëve të Astirit ka denigruar në dhunë. Mes të plagosurve janë 12 punonjës të policisë, por ka pasur...

Përplasja me BE, NATO zbulon shtetet më të rëndësishme

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës së NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se përpjekjet e Bashkimit Evropian (BE) mbi mbrojtjen nuk duhet të konkurrojnë me...

Video/Ndaloi topin të përfundoj në rrjetë, përplasja e lojtarit bën xhiron e rrjetit

Shpëtoi portën duke mos e lejuar topin të futet në të, por mori një goditje të rëndë duke rrezikuar shëndetin e tij. Një futbollist...

Përplasja e fortë/ NATO kundër krijimit të “ushtrisë evropiane”

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka folur në lidhje me dëshirën e Bashkimit Evropian (BE) për të krijuar një “ushtri”. Ai është...

“I thashë të mos e ekzagjeronte”, Ronaldo sqaron përplasjen me Higuain

Ndeshja mes Juventusit dhe Milanit krijoi tensione e nervozizëm mes lojtarëve. Një nga momentet kyçe të ndeshjes, ishte nxjerrja e Higuain jashtë fushës së...

Përplasja Rama-Meta, ish-presidenti Meidani tregon ku gaboi kryeministri

Ish-presidenti Rexhep Meidani ka komentuar situatën politike në vend, pas ngërçit të krijuar pas mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Sipas Meidanit, për...

Të fundit

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...

Një tjetër rekord, Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve

Kosova ka thyer një tjetër rekord me të infektuarit. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 514 raste të reja me COVID-19. Tre persona...

Ç’mund të mësojmë sot nga vala e dytë vdekjeprurëse e pandemisë së vitit 1918

Nga: Kristen Rogers “CNN” Në valën vdekjeprurëse të pandemisë së gripit të vitit 1918, miliona njerëz ishin të destinuar të vdisnin pasi ata nuk dinin...