E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

perpjekje

Përpjekje të dëshpëruara nga Trump për të përmbysur fitoren e Biden

Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020,...

Policia greke parandalon një përpjekje masive për arratisje nga burgu i Korfuzit

Në burgun e Korfuzit është parandaluar një arratisje masive. Policia ka gjetur pasi ka kryer një kontroll pistoleta, thika të improvizuara, drogë dhe celularë....

Bejrut, përpjekjet për rimëkëmbje pas shpërthimit masiv

Çernobili i Libanit. Kështu po përshkruhet nga disa njërëz shpërthimi masiv që tronditi Bejrutin, duke shkaktuar mbi 135 të vrarë e mijëra të plagosur. Treqind...

Biden, ende në përpjekje për të zgjedhur kandidaten për nënpresidente

Në Shtetet e Bashkuara, Kandidati demokrat për president, Joe Biden ka shtyrë njoftimin për zgjedhjen e tij për kandidatin për nënpresident, mes spekullimeve për...

Trump, përpjekje për të kufizuar punësimin e të huajve në agjencitë federale

Presidenti amerikan Donald Trump të hënën nënshkruajti një urdhër ekzekutiv që detyron të gjitha agjencitë federale që të bëjnë një kontroll të brendshëm për...

Greqi, përpjekje për bojkotimin e mallrave turke

Vendimi i Turqisë për të kthyer përsëri në xhami monumentin e lashtë të Hagia Sofias, është bërë shkak për kritika të ashpra midis Athinës...

Objekti i rezistoi lëndës plasëse, shembet pas disa përpjekjesh 6-katëshi

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ditën e sotme ka prishur një objekt 6-katësh, i cili ndodhej në gjurmën e lotit lindor të Unazës...

OBSH këshillon të dyfishohen përpjekjet kundër koronavirusit

Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanon Ghebreyesus, bëri thirrje që të gjitha vendet e botës t’i dyfishojnë përpjekjet kundër...

Vazhdojnë përpjekjet e migrantëve për të hyrë në territorin grek

Autoritetet greke po vazhdojnë të ballafaqohen me mijëra migrantë të cilët nga Turqia po tentojnë të kalojnë në territorin grek. Të mërkurën në mëngjes, forcat...

Rusia: Përparim në përpjekjet për arritjen e paqes në Libi

Rusia tha se është bërë përparim pas bisedimeve indirekte të paqes që synojnë t'i japin fund konfliktit në Libi - megjithëse dështoi për të...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...