E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

përhapet

Koronavirusi përhapet më shumë në dhoma me ajër të thatë

Mungesa e lagështisë së ajrit luan rol në përhapjen e virusit Corona. Studiuesit rekomandojnë, krahas masave të zakonshme si distanca e maska, të kontrollohet...

OBSH: Ka mundësi që virusi të përhapet edhe përmes ajrit

OBSH pohon se ka prova të reja, që tregojnë se koronavirusi mund të përhapet nga grimca të vogla që rrinë pezull në ajër. “Kemi folur...

Shkencëtarët: Koronavirusi edhe më i rrezikshëm, përhapet nga ajri

Gazeta The New York Times shkruan se një grup prej 239 shkencëtarësh nga 32 vende të ndryshme do të botojnë në një revistë shkencore javën e...

Bien bursat, teksa koronavirusi përhapet në gjithë globin

Një valë e re presioni për shitjen e aksioneve përshkoi në tregjet globale të martën ndërsa u shfaqën prova të reja në lidhje me...

Itali/ Shënohet rasti i parë me koronavirus në Milano

Italia Veriore është përfshirë nga paniku, për shkak të përhapjes së koronavirusit në këtë rajon. Deri më tani raportohet se janë infektuar 60 persona, ndërsa...

3 gjërat që “urren” koronavirusi dhe e bëjnë të mos përhapet

Ekspertët kanë dalë në konkluzionin që janë 3 gjëra që mundësojnë që koronavirusi të mos përhapet. E para është drita e diellit. Së dyti, temperatura...

Në këtë vend, virusi i Ebolës po përhapet me shpejtësi

Rastet me virus vdekjeprurës Ebola janë rritur në Republikën Demokratike të Kongos. Punonjësit e kujdesit shëndetësor mbeten kryesisht larg nga vendet ku gjenden njerëzit e...

Bota demokratike mund ta ndiejë nxehtësinë që përhapet nga Parisi

Nga Anne Applebaum “The Washington Post”/ Zjarre, flakadanë dhe gaz lotsjellës. Parisi u zhyt në flakë mbrëmjen e së shtunës. Të dielën në mëngjes, makinat...

Rrjeti celular 5G po përhapet me shpejtësi në Amerikë

Në qytetet amerikane Hjuston, Indianapolis, Los Anxheles dhe Sakramento, tashmë është vënë në punë rrjeti 5G, apo gjenerata e 5 e rrjetit celular. Kjo...

Tumoret po vrasin shqiptarët, si po përhapen te moshat e reja

Shëndeti i popullatës shqiptare po kalon një tranzicion të vështirë për shkak të përhapjes me shpejtësi të sëmundjeve që vrasin shpejt, sidomos kardiakeve dhe...

Të fundit

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...