E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

përgjime

Përgjimet e Ndrangheta-s, Spiropali: Ata kanë vetëm dyqan rrobash në Shqipëri

Ministrja e Shteti për Marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali ka folur për përgjimet e antimafias italiane, në të cilat thuhet se disa politikanë shqiptarë...

Përgjimet e Ndraghetas: Fitojnë miqtë tanë të PS, mund të marrim çfarë të duam

Anëtarët e Ndragetas janë plotësisht të qartë se duke dhënë ryshfet mund të marrin çdo lloj pune në Shqipëri. Krahas ndërtimit të grataçelave përmes...

Përgjime të reja: Eurodeputeti italian ndërhyn për koncesionet në Tiranë

Europarlamentari Lorenzo Cesa, njëherësh sekretar i Partisë së Bashkimit të Demokristianëve italianë UDC i akuzuar për bashkëpunim kriminal e favorizim të klaneve mafioze të...

“Padi për Dumën”, PD: Rama dhe Veliaj janë të frikësuar

Partia Demokratike i është përgjigjur akuzave të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, i cili deklaroi se do të çonte në gjykatë ish-deputeten Grida Duma,...

Përgjimet e Ndraghetas, Veliaj: Do thonë edhe që kam qenë shok me Eskobarin

Nga fshati Sinaballë i Rrogozhinës, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj komentoi përgjimet që kanë dalë në media të Ndraghetës, aty ku dhe...

”Do të prezantoj me Presidentin”/ Meta reagon për përgjimet e ‘Ndranghetas’

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me përgjimet e autoriteteve italiane për dosjen e grupit mafioz ‘Ndrangheta’. Në përgjime përmendet Presidenti,...

Përgjimet/ Mafia Italiane mësyn në Tiranë, biseda për pallate dhe tendera

Antimafia e Katanzaros në Itali, ka goditur tri ditë më parë një grup mafioz, ndërsa përgjimet telefonike të personave në hetim kanë zbardhur ryshfetet...

‘Si i do votat me filmim apo me dëshmitar?’ Zbardhen përgjimet e dosjes ‘184’

Dosja për shitblerjen e votave në Dibër ka përfunduar në gjykatë, ndërsa seanca paraprake ku gjykata do të vendosë nëse do të pranojë apo...

Mediat serbe: Vuçiç dhe familjarët e tij janë përgjuar

Në një intervistë për median serbe “Kurir”, presidenti Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar ditën e djeshme se ishte përgjuar për rreth një vit e gjysmë. “Kurir” ka...

“Sigurimi i Shtetit instaloi pajisje radioteknike për të na përgjuar”

Sajmir Maloku Memorie.al publikon disa nga historitë e panjohura të Sajmir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e Tiranës, i...

Të fundit

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...