E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

përdori

“Zgjidhe vetë studion”, Zylfie Haklaj sfidon sërish Berishën: Të mësojë kush e përdori

Zylfie Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë është rikthyer sërish me kërkesën dhe gatishmërinë që të përballet...

27 emra të rinj bëhen pjesë e policisë gjyqësore, Arta Marku përdori ligjin e shfuqizuar

RTV ORA ka zbardhur 27 emrat e rinj që bëhen pjesë e policisë gjyqësore të vendit bazuar në konkursin e organizuar nga Prokuroria e...

Genocidi/ “Beteja e Koshares”, ushtria serbe përdori helme luftarake kundër UÇK-së

Mjeku Haxhi Kamberi nga Gjakova ka publikuar një raport me të cilin dokumentohet se ushtria serbe kishte përdorur armë kimike në “Betejën e Koshares”,...

“Në pushtet festojnë me Çiljetën e Medën”, Berisha reagon pasi opozita përdori këngët e tij

Këngëtari i grupit rock, “Troja”, Bujar Berisha ka reaguar me anët ë një statusi në Facebook, pasi këngët e tij po përdorën në protestat...

Tullac me syze të zeza, sa kushton maska “famëkeqe” që përdori Admir Murataj

Admir Murataj, personi që mbeti i vrarë gjatë grabitjes në miliona eurove në aeroportin e Rinasit, cilësohet edhe si “truri” i këtij operacioni. Ai...

Akuza të rënda: Gjyqtari Sokoli përdori shprehje raciste ndaj Ngo, ku është shoqata?

Tirana pësoi një disfatë të papritur përballë Kastriotit në fushën e këtyre të fundit dhe në fund pati momente tensioni ku u përfshi edhe...

VIDEO/ Ja arsenali i bombave që përdori policia, protestuesit i mbledhin si prova

Protesta e opozitës para Kryeministrisë vazhdon të jetë e tensionuar. Qytetarët e revoltuar kanë provuar disa herë që të thyejnë derën e Kryeministrisë, por...

Arbitri përdori dy standarde, ja si e favorizoi Juven përballë Napolit (Video)

Juventusi vazhdon të jetë e pathyeshme në kampionatin italian, pasi në 8 ndeshjet e para ka regjistruar po aq fitore. Edhe Napoli i Ancelottit,...

Fjalimi i fundit motivues i Ronaldos tek Reali, përdori vetëm katër fjalë

Para se të lajmëronte largimin nga Real Madridi, Cristiano Ronaldo ka mbajtur një fjalim në dhomat e zhveshjes, që askush nuk e kishte menduar...

Foto/Nuk ka më makina luksi, Ronaldo i detyruar të përdori Fiat

Garazhi i Cristiano Ronaldos kap një shifër të çmendur, pasi ylli portugez njihet për pasionin që ka për makinat luksoze. Aty mund të gjesh...

Të fundit

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...