E martë, 26 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

perballimi

“Të përgatisin paketa fiskale konkrete”, KKD apel qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës

Këshilli Koordinues i Diasporës ka reaguar në lidhje me situatën e vështirë që është krijuar, që nga përhapja e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/Shqipëria me numrin më të ulët të mjekëve për banorë në rajon

Mjekët shqiptare janë vënë këto ditë në një presion të shumëfishtë prej përhapjes së koronavirusit dhe barrës së lartë të sëmundjeve rutinë të cilat...

Veliaj: Fushatë sensibilizuese në shkolla për përballimin e emergjencave civile

Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me institucionet arsimore, do të ndërmarrë një fushatë ndërgjegjësuese dhe informuese në të gjitha shkollat 9-vjeçare dhe gjimnazet e...

Të fundit

AKU inspekton 484 biznese, gjobiten 2 prej tyre

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka kryer 484 inspektime të bizneseve ushqimore dhe ka gjobitur 2 prej tyre. Raportohet se bizneset e gjobitura...

Meta, Basha e Rama ‘ulen’ së bashku për birra (FOTO)

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen për pasojat që ka lënë pandemia. Fundjavat janë gjithmonë të bllokuara, duke ndikuar gjithmonë e më...

Turqi/ Politika luan me fatin e mijëra refugjatëve

Turqia i joshi refugjatët në kufirin me Greqinë. Por megjithatë BE-ja mbeti për ta e paarritshme. Tani refugjatët ndodhen sërish të bllokuar në Turqi. Shumë...

Pandemia/ Ta kanë rritur rrogën? Pipero flet troç (VIDEO)

Mjeku Pëllumb Pipero është kthyer në një personazh në përditshmërinë tonë, si pasojë e këshillave për COVID-19. Dalja e tij e shpeshtë në ekran,...

Boris Johnson tregon problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi

Kryeministri britanik Boris Johnson ditën e sotme tregoi problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi. Johnson deklaroi se aktualisht ka probleme me shikimin. Në daljen e fundit...
WhatsApp KONTAKTO TT