E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

pentagoni

Pentagoni: 34 ushtarakë me lëndime në tru pas sulmit iranian

Pentagoni tha të premten se 34 ushtarakë amerikanë janë diagnostikuar me lëndime traumatike në tru, pas sulmeve me raketa nga Irani kundër një baze...

Pentagoni: Nuk ka tërheqje të forcave amerikane nga Koreja e Jugut

Pentagoni po kundërshton njoftimin se Shtetet e Bashkuara po përgatiten të tërheqin forcat ushtarake nga Koreja e Jugut. Zëdhënësi kryesor i Pentagonit, Jonathan Hoffman, tha...

SHBA: 1 miliard dollarë për ndërtimin e murit me Meksikën

Pentagoni ka autorizuar transferimin e 1 miliard dollarëve për ndërtimin e murit, përgjatë kufirit SHBA-Meksikë. Ky fond, i cili do të përdoret për të ndërtuar...

Pentagoni nxjerr pamjet/Ja si u sulmua Siria (Video)

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca fillojnë sulme ushtarake kundër qeverisë së presidentit Asad për shkak të përdorimit të armëve kimike nga Siria kundër...

Pentagoni: I dërguam një mesazh të fortë Assadit, por…

Sekretari Amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis i përshkroi sulmet e së shtunës mbi objektiva të shumta në Siri si “më të rëndat” sesa ato...

Rrjedhin dokumentet e Pentagonit/Çfarë mendonin amerikanët për Trump, Cliton, Putin dhe Obama

Pentagoni ka publikuar një sasi të madhe të dhënash. Kushdo që ka një llogari në Amazon Web Services mund të lexonte informacionin e ruajtur...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT