E hënë, 14 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Etiketa

pellumb pipero

Vaksina/ Pipero: Ka efekte anësore afatshkurtra. Kalo: Tani më i sigurt në punë

Sot nisi vaksinimi kundër koronavirusit në vend. E para që mori dozën e Pfizer ishte drejtoresha e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, dhe i dyti...

Çfarë do bënit nëse keni 2 ditë kohë? Pipero surprizon me përgjigjen

I ftuar në emisionin “Open”, mjeku Pëllumb Pipero është pyetur se çfarë do të bënte nëse do të kishte vetëm dy ditë për të...

Pipero: Ditët e këqija ndoqën njëra-tjetrën, por pranvera do jetë optimiste

Mjeku i njohur Pëllumb Piepro teksa kujtoi se sa i vështirë ishte ky vit me pandeminë që ende është prezentë kudo, tha se se...

Pipero: Vaksinën anti-covid do ta bëj live në studio

Mjeku Infeksionit në QSUT, Pëllumb Pipero ka deklaruar sot në emisionin “Opinion” se vaksinën kundër COVID-19 do e bëjë live në studio. Pipero theksoi se do...

Vetëvrasjet, Pipero: Sot një paciente më tha do hidhem nga kati i 3-të

Mjeku Infeksionist në QSUT, Pëllumb Pipero ka folur në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19 në vendin tonë. Pipero theksoi se deri më...

“Vaksina vjen në dhjetor në Shqipëri”, Kreshnik Spahiu: Këta kanë rrjedhur

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, është shprehur se vaksina do të mbërrijë në Shqipëri, në fund të dhjetorit ose në fillim të janarit. Ai...

Mjeku Pëllumb Pipero: Ja kur vjen vaksina anti-covid në Shqipëri

Mjeku i Infektivit Pëllumb Pipero është shprehur besimplotë se vaksina anti-COVID e COVAX do të vijë në Shqipëri në fund të dhjetorit ose në...

Pipero ngre zërin: Të mbyllen baret dhe lokalet ose të respektojnë protokollet

Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero u ka bërë apel qytetarëve dhe bizneseve që të resëpektojnë protokollet për parandalimin e Covid-19. Sipas tij, mjedisi, ku...

Mbyllje e dytë? Pipero: Jemi në një situatë alarmante, ja çfarë propozoj

Rritja e kurbës së infektimeve, ka shtuar më tej dyshimet për një izolim të dytë. Pavarësisht shtrëngimit të masave, në Shqipëri nuk po vihet...

“Doktor Pipero më dha lajmin e mirë”, Rudina Hajdari mposht koronavirusin

Deputetja, Rudina Hajdari ka arritur të fitojë betejën me koronavirusin. Hajdari ka bërë me dije se lajmin ia ka dhënë mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb...

Të fundit

Robërit amerikanë që refuzuan të kthehen në Amerikë në fund të Luftës Koreane

Më 27 qershor 1953, Komanda e Kombeve të Bashkuara (UNC) dhe Forcat Komuniste të Koresë së Veriut nënshkruan një armëpushim që i dha fund...

Vjosa Osmani i kërkon dorëheqjen kryetares së KQZ-së

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar sot nga kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, që të dorëhiqet nga ky post. Mediat në Kosovë...

Jemin Gjana zyrtarizon rezultatin përfundimtar/ Basha kryetar i PD-së!

Kryetari i Komisionit të Zgjedhjeve në PD, Jemin Gjana, ka konfirmuar mandatin e tretë të Lulzim Bashës në krye të selisë blu. Në një...

Njeriu që do ta rishohë në televizor vdekjen e tij

Nga Stefano Nazzi “Il Post” Është e vështirë të mos jesh retorik, kur bëhet fjalë për futbollistin danez, Kristian Eriksen, që shokoi botën kur në...

Makina merr flakë në ecje, policia jep detajet e para

Një mjet ka marrë flakë në aksin Himarë-Sarandë. Sipas policisë, shkak i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike. Makina e markës “Nissan”, po drejtohej nga...