E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

pdk

Si nisi sherri, çfarë dihet për vrasjen e dy politikanëve në Kosovë

Dy zyrtarë të PDK-së janë vrarë, teksa edhe një person është plagosur në një ngjarje të paprecedentë. Kandidati për kryetar të Pejës nga PDK,...

Tragjike/ Vriten dy politikanët e PDK-së në Kosovë

Një vrasje e dyfishtë, si dhe një person ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme në një lokal në qytetin e Pejës. Burime zyrtare...

Nga këngëtar i “Ritmit të Rrugës” në kryetar i PDK-së

Memli Krasniqi është zgjedhur kryetar i ri i Partisë Demokratike të Kosovës. Në votim morën pjesë 476 delegatë, ku 7 nga ta ishin kundër...

Kandidat për kreun e PDK-së? Ja si përgjigjet Cakaj

Ish-ushtruesi i detyrës së ministrit të Jashtëm në Shqipëri, Gent Cakaj ka mohuar zërat se do të garojë për kryetar të Partisë Demokratike të...

Kosovë / Ekspress: Partitë opozitare nuk bashkëpunojnë me njëra-tjetrën

Tri partitë politike opozitare ende nuk kanë arritur të koordinohen në Kuvendin e Kosovës. PDK, LDK dhe AAK po vazhdojnë të jenë të ndara...

Hoxhaj: PDK-ja nuk do e votojë Osmanin për presidente, është figurë përçarëse

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj deklaroi se partia e tij nuk do ta votojë Vjosa Osmanin si Presidente të vendit. Gjatë një...

Hoxhaj: Nëse zgjidhem kryeministër, firmos njohjen reciproke me Serbinë

Kandidati për kryeministër i propozuar nga PDK-ja, Enver Hoxhaj tha sot për emisionin ‘Real Story’ në ‘News24’ se nëse ai zgjidhet në krye të...

Dha dorëheqjen, Gent Cakajt i vjen ftesa nga partia në Kosovë

Gent Cakaj ka dhënë sot dorëheqjen nga pozita e ushtruesit të detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme. Pas dorëheqjes, në Kosovë u ngritën pikëpyetjet...

Zgjedhjet në Kosovë: Enver Hoxhaj kandidat i PDK-së për kryeministër

Enver Hoxhaj, ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, do të jetë kandidat i partisë për kryeministër. Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen...

Kadri Veseli në Hagë, PDK zgjedh kryetarin e ri të partisë

Pas një mbledhjeje të jashtëzakonshme, Partia Demokratike e Kosovës ka zgjedhur zëvendësuesin e përkohshëm të ish-kryetarit, Kadri Veseli. Detyrën e kryetarit të partisë, do ta...

Të fundit

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...