E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

PD

Çfarë tregon shiriti i zi në krahun e 2700 protestuesve të opozitës?

Në protestë do të ketë persona, të cilët mbajnë në krah një shirit të zi. Në fakt, janë jo pak, por plot 2700 persona...

Grumbullimi i protestuesve nga rrethet, ku mblidhen dhe kush janë koordinatorët

Mijëra njerëz janë nisur mëngjesin e sotëm nga rrethet për të marrë pjesë në protestën e opozitës, e cila do të nisë në orën...

Dritan Shano, thirrje shqiptarëve për protestën e opozitës: Prejani rrugën budallait

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Dritan Shano ka ftuar të gjithë shqiptarët për të shpëtuar demokracinë. Në një postim në Facebook, Shano shkruan se...

Protesta e opozitës, nisen nga rrethet mijëra protestues me autobusë dhe mjete private

Qytetarë të shumtë janë nisur nga rrethet për t’iu bashkuar protestës së opozitës, e cila do të nisë në orën 12:00. Drejtuesit e Partisë Demokratike...

PD proteston, Rama promovon turizmin në Vlorë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një postim në rrjeti social “Facebook” ku poston foto nga qyteti i Vlorës dhe...

Kreu i PD-së në Shkodër: Instancat e qeverisë tentuan të bllokojnë autobusët

Kreu i Partisë Demokratike në Shkodër ka akuzuar instancat e qeverisë, se kanë tentuar të bllokojnë qytetarët që do të niseshin për të marrë...

Mediat ruse: Situata në Shqipëri është me të vërtetë shpërthyese

Gazetat ruse si “Izvestia”, botoi shkrimin me titull: “Shqipëria në pragun e një skizme politike ” dhe me nëntitullin “Në Tiranë, më 13 maj...

PROTESTA/ Policia “blindon” Tiranën, ja segmentet rrugore ku ndalohet qarkullimi

Ditën e sotme, opozita do të zhvillojë një protestë masive, e cila vjen pas dështimit të zgjedhjeve në Kavajë. Protestuesit do të grumbullohen rreth orës...

Policia e Shtetit: Protesta e PD-së me mungesa ligjore

Policia e shtetit ka shpërndarë për mediat një komunikatë ku sqaron lejen për protestën e PD-së. Policia jep detaje për procedurat që ndiqen për...

LSI: Ti jepet edhe një mundësi opozitës

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, thotë se oferta e zv/presidentit të Partisë Popullore Europiane, David McAllister, duhet të ridiskutohet në tryezën e dialogut mazhorancë-opozitë.  Gjosha...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...