E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

PD

Rama këmbëngul, publikon foto dhe video: Shihni sa pjesëmarrës kishte në protestën e opozitës

Kreyministri Edi Rama pasi ka ironizuar disa herë “Çadrën e Lirisë” dhe vetë kreun e PD-së, nuk heq dorë ende nga këmbëngulja e tij...

Nga sot e tutje, Basha dhe PD nuk dinë se ç’do të bëjnë

Blendi Fevziu/Partia Demokratike ka mbajtur sot protestën e paralajmëruar, e dyta që nga ajo e 18 Shkurtit, që inicioi vendosjen e çadrës në bulevard....

Pamja e trishtë e një partie fantazmë në bulevardin e zbrazur

Edi Rama* Të gjithë demokratëve të zakonshëm, që e duan Shqipërinë njësoj si unë, si ne të tjerët, që s’jemi votues të Partisë Demokratike, kam...

Arben Ristani: Mund të diskutojmë për një “McAllister plus”

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani,  flet për protestën, të cilën e cilëson brenda pritshmërive. Duke u treguar relativisht realist, ai komenton edhe...

Braçe publikon fotot, shikoni si tallej deputeti socialist me Lulzim Bashën gjatë protestës

Duket se protestën e opozitës e kanë ndjekur nga ekrani shumë socialistë, edhe pse nuk e besojnë, madje ironizojnë kauzën e kreut të PD-së. Një...

Përfundon protesta e opozitës, shpërndahen në mënyrë paqësore mijëra qytetarë

Pas përfundimit të fjalimit të Bashës, ky i fundit dhe Berisha janë larguar nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”. Pasi ka shpallur fundin e Republikës së...

Nis protesta e opozitës, mijëra qytetarë mbushin bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Ka nisur para pak minutash protesta e opozitës. Kreu i PD-së, Lulzim Basha u është bashkuar protestuesve bashkë me të shoqen dhe dy vajzat...

Basha si kurrë më parë, shoqërohet në protestë nga 3 femrat më të rëndësishme të jetës

E kemi parë pranë deputeteve të Partisë Demokratike, e kemi parë pranë zonjave të moshuara, por asnjëherë si sot! Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka...

Çfarë tregon shiriti i zi në krahun e 2700 protestuesve të opozitës?

Në protestë do të ketë persona, të cilët mbajnë në krah një shirit të zi. Në fakt, janë jo pak, por plot 2700 persona...

Grumbullimi i protestuesve nga rrethet, ku mblidhen dhe kush janë koordinatorët

Mijëra njerëz janë nisur mëngjesin e sotëm nga rrethet për të marrë pjesë në protestën e opozitës, e cila do të nisë në orën...

Të fundit

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...

Vijat e kuqe të një shteti që mbron historinë e tij

Nga: Mentor Kikia Kjo është salla e Parlamentit Britanik, vendi ku ka marrë udhë demokracia perëndimore. Deputetët nuk kanë karrige, por ca ndenjëse që ngjasojnë...

Qeveria e re në Kosovë/ Isa Mustafa jep mesazhin e radhës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur i lumtur që Gjykata Kushtetuese ka konfirmoi kushtetutshmërinë e dekretit të Presidentit, për dhënien...
WhatsApp KONTAKTO TT