E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

paundi britanik

Luhatje të ndjeshme për paundin. Forcohet dollari ndërsa euro mbetet statik

Monedha europiane ka regjistruar të njëjtat vlera sikurse dje, duke u blerë edhe sot me 121.6 lekë dhe shitur me 122.2 lekë, referuar tregut...

Si e nisën javën euro, dollari dhe paundi britanik

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 110.30 lekë dhe shitet me 111 lekë. Në krahasim me javën e kaluar, dollari ka njohur...

Bankat blejnë valutë, euro kërcen në nivelin më të lartë në 9 muaj

Monedha e përbashkët është forcuar ndjeshëm në tregun e brendshëm gjatë tre javëve të fundit. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro...

Euro tenton të rritet, zhvlerësohet Paundi britanik

Në tregun valutor vendas, monedha europiane tenton të rritet. Një euro sot blihet me 0.1 lekë me shumë krahasuar më një ditë më parë....

‘Surprizon’ Paundi britanik, rifiton vlerë ndaj Lekut

Tregu i këmbimit valutor është mbyllur këtë javë me disa luhatje në shportën e valutave kryesore ndërkombëtare. ‘Surpriza’ e ditës së premte në kursin...

Këmbimi valutor/ Euro sërish ulje, forcohet Paundi britanik

Euro vijon të qëndrojë në nivele të ulëta. Në tregun valutor vendas, monedha euro blihet me 124.50 lekë dhe shitet me 125.20 lekë. Ndërkohë, dollari...

Këmbimi valutor/ Euro në nivelin më të ulët prej 9 vitesh, paundi britanik në rënie

Pas rënies së vlerës së euros, duket se tashmë ka marrë tatëpjetën paundi britanik. Ky i fundit ka shënuar një rënie me 1.5 pikë ndaj...

Këmbimi valutor, paundi britanik humbet fitimet e javës ndaj lekut

Tregu vendas i këmbimit valutor ditën e premte ka shfaqur një zhvlerësim të monedhave kryesore ndaj lekut. Dollari amerikan vazhdon të njohë nivele edhe më...

Këmbimi valutor, rritet vlera e paundit britanik

Ditën e sotme është rritur vlera e paundit britanik me 1%. Kështu, një paund britanik blihet me 149.40 lekë dhe shitet 150.30 lekë. Vlera e...

Kursi i këmbimit, bie sërish dollari amerikan dhe paundi britanik

Të gjitha monedhat, përveç euros, kanë shënuar rënie në tregun valutor vendas, trend ky që vazhdon që nga java e shkuar. Edhe kjo e...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...