E shtunë, 16 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

pastrim parash

Kërkoi ndryshim të masës së sigurisë, Gjykata rrëzon kërkesën e mjekut

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar sërish kërkesën e mjekut, Edvin Prifti, për ndryshim të masës së sigurisë “Pezullim nga detyra”. Mjeku kardiolog është në...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

Pastrim parash/ Dënohet me 10 vite burg ish-Zonja e Parë e El Salvador-it

Ish zonja e parë e El Salvador, Ana Ligia de Saca u dënua ditën e djeshme me 10 vjet burg për pastrimin e 17.6...

Krimet zgjedhore dhe pastrimi i parave/ Kryeprokurori paralajmëron zhvillime

Sa i takon hetimeve të krimeve zgjedhore, kryeprokurori Olsian Çela ka paralajmëruar zhvillime të reja në ditët në vijim. Olsian Çela ka nisur një...

Raporti i GI: Paratë e drogës në Shqipëri pastrohen në ndërtim

Monitor Fondet e siguruara kryesisht nga tregtia ndërkombëtare e drogës pastrohen në sektorin e ndërtimit dhe turizmit në Shqipëri, raportohet në një studim të Iniciativës...

Basha: Gjatë viteve 2017-2019 në Shqipëri janë pastruar 1.6 miliard euro

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e sotme ku na ndajnë vetëm 52 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit ka publikuar një video...

Si pastrohen paratë nëpërmjet Bitcoin në vendin tonë

Bitcoin, paraja virtuale ka nisur të përdoret edhe në Shqipëri. Të parët janë pjesëtarët e botës së krimit, por edhe politikanë, të cilët shfrytëzojnë...

Gjermani/ Shtim rekord i rasteve të pastrimit të parave

Zyra Federale kundër Pastrimit të Parave në Gjermani (FIU) ka marrë gjatë vitit të kaluar 114.914 njoftime për dyshime për pastrim parash dhe për...

Sinjalizime për pastrim parash/ Shërbimi Informativ: Kemi referuar 50 raste të dyshimta

Ndërsa vë theksin te krimi ekonomik, krimi i organizuar, e korrupsioni, Shërbimi Informativ i shtetit bën me dije se vitin e shkuar ka referuar...

Shqipëria “legalizon” kriptomonedhat e bashkë me to, edhe riskun e pastrimit të parave

Koronavirusi, që është kthyer në epiqendër të zhvillimeve globale, ka vënë alarmin në disa aspekte. Përveç emergjencës shëndetësore dhe efekteve jashtëzakonisht negative në ekonomi,...

Të fundit

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...

Shpikësi i vaksinës jep alarmin: Virusi Nipah, një kërcënim tjetër pandemik

Teksa bota vazhdon të përballet me COVID-19, ekziston një virus tjetër që është një nga kërcënimet e ardhshme pandemike. Ky është një nga paralajmërimet...

Kryemadhi merr goditjen e radhës, pranga ish-kandidatit për deputet

Blutë e Tiranës kanë prangosur kandidatin për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka, i cili akuzohet për "korrupsion aktiv" në...

Situatë e rëndë nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër

Koronavirusi ka ‘mbërthyer’ Greqinë Veriore, ku spitalet janë nën presion të madh dhe shtretërit e ICU janë të zënë në një përqindje jashtëzakonisht të...

Vdekja e turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë lëvizjet në hotelin luksoz

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon shkaqeve që çuan në vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës. Viktimat...