E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

pasojë

Gaboi me menaxhimin e Covid-19 gjatë verës, tani Evropa po vuan pasojat

Nga Max Colchester & Jason Douglas “The Wall Street Journal” Në betejën kundër Covid-19, Evropa po shikon që ka lënë pas një verë të shanseve...

Rënie e madhe e aksioneve globale, si pasojë e frikës ndaj koronavirusit

Rënia e lartë në indeksin e aksioneve të tregjeve globale u shfaq kryesisht javën e kaluar, edhe pse frika mbi përhapjen e shpejtë të...

Denoncimi/ “50-vjeçari u dhunua me pasojë vdekjen, policia fsheh ngjarjen”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar vdekjen e një 50-vjeçai në Vlorë, ku sipas tij dhe qytetarit që i ka dërguar mesazhin, policia ka fshehur...

Studimi/Shëndeti i mirë është pasojë e miqësisë

Nuk është hera e parë që kërkimet shkencore janë ndalur për të analizuar përparësitë e të qënit të rrethuar nga njerëz të dashur për...

Tjetër aksident me pasojë vdekjen e një shqiptareje në Itali

Një aksident tragjik në Itali në natë më parë, i ka marrë jetën një të moshuare shqiptare, ndërsa paraditen e sotme u bë e...

Të fundit

Njoftim për vend të lirë pune agjent/e marketingu

“Tirana Today” kërkon agjent/e marketingu. Kërkesa të përgjithshme për kandidatët: 1-Të ketë aftësi shumë të mira në formulimin dhe hartimin e një plani strategjik dhe analitik...

Basha siguron mandatin e tretë, vjen reagimi i parë nga qeveria

Lideri aktual i PD-së, Lulzim Basha, do të jetë në krye të partisë më të madhe opozitare edhe për 4 vitet e ardhshme. Pasi...

Manastirliu: Sot vijnë 11 mijë e 700 doza të tjera Pfizer në Shqipëri

Sot priten në vendin tonë 11700 doza të vaksinës Pfizer. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë fjalës së saj...

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...

Euro 2020/ Poloni-Sllovaki luhet mbasdite, Levandovski ‘mpreh dhëmbët’

Sllovakia do të përballet me Poloninë sot në ndeshjen e pasdites, në orën 18:00, në "Gazprom Arena" në Shën Peterburg. Spanja dhe Suedia janë kundërshtarët...