E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

parashikimi

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita e sotme nis me mot të kthjellët dhe temperatura të larta në të gjithë vendin tonë. Pasditja sjell kalime vranësirash në zonat malore duke...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Masat ajrore nga veriu i Kontinentit Afrikan që kanë përfshirë jugun e Evropës do të kushtëzojnë në vendin tonë kthjellime dhe temperatura të larta...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti i kthjellët dhe temperatura të larta do të mbizotërojnë ditën e sotme deri në orët e vona të pasdites. Mbrëmja dhe nata sjellin kalime...

Parashikimi i motit, 26 korrik 2020

Vala e të nxehtit nga Evropa perëndimore dhe fusha anticiklonike, që ndodhen mbi pjesën më të madhe të kontinentit evropian janë shtrirë edhe mbi...

Cili vend do të bëhet superfuqia ekonomike pas pandemisë, NY Times vjen me një parashikim befasues

“Cili vend do të dalë fitimtar në botë pas pandemisë së koronavirusit?”, është pyetja e parashtruar nga Ruchir Sharma, strateg i investimeve ndërkombëtare në...

Meteorologët e parashikojnë fund-Korrikun si ideal për plazh, gushti do të jetë i freskët

Meteorologia Adiola Bani tregon se dy javët e fundit të muajit korrik do të jenë me diell dhe me temperatura të lartë. Në një lidhje...

Parashikimi i motit, 17 korrik 2020

Paraditja vijon me kthjellime në të gjithë territorin shqiptar, por mesdita sjellë sërish zhvillim të vranësirave dhe rrebeshe të izoluar në zonat Lindore, duke...

Parashikimi i motit, 16 korrik 2020

Orët e paradites paraqiten kryesisht në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësira kalimtare në bregdet dhe zonat e ulëta ,por vranësira të shpeshta...

Parashikimi i motit, 15 korrik 2020

Moti do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në...

Parashikimi i motit, 14 korrik 2020

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por që në...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...