E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

panjohura

Fotot e panjohura/ Si u formua Garda dhe Xhandarmëria shqiptare

Publikohet historia e panjohur të krijimit të armës së Xhandarmërisë dhe Gardës së shtetit shqiptar, të cilat e kanë zanafillën që nga nëntori i...

Kosova ’99, Majko i kërkon ndihmë Turqisë: Serbët kanë thyer kufirin, zbardhen mesazhet e panjohura

Kolonel Hajro Limaj, ish atasheu ushtarak në Ankara: Turqia, aleat strategjik në krizën e vitit 1999 për shpëtimin e Kosovës. Kryeministri Ecevit i premton...

Viktimat e panjohura të Enver Hoxhës dhe dënimi i dytë ndaj ish të burgosurve politikë (Foto)

Ndërmjet viteve 1944-1990, regjimi komunist i Enver Hoxhës në Shqipëri, përhapi frikë dhe terror. Një e treta e popullsisë, e kaloi jetën pas telave...

Faktet e panjohura mbi psikologjinë e njeriut

Shëndoshja – Sipas studimeve, vendosja e një tabele me kaloritë e ushqimeve në një restorant të ushqimit të shpejtë, i çon njerëzit të zgjedhin...

Të fundit

“Tenderi nuk ekziston”/ Alibeaj: Rruga Milot-Fier është një projekt fantazmë

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, shprehet se projekti Milot-Fier i prezantuar pak ditë më parë nga qeveria është akoma një projekt fantazmë. Përmes një deklarate...

Pandemia/ Meta: Duhet një strategji e re dhe afatgjatë

Nisur nga shtimi i numrave të të infektuarve dhe të vdekurve si pasojë e COVID-19, presidenti Meta ka kërkuar një strategji të re për...

Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kallëzimin e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha për Taulant Ballën. Gjykata nuk ka dhënë asnjë argument në lidhje...

Fitoi mandatin e deputetes në Kroaci, Meta përgëzon Përlaskajn

Presidenti Ilir Meta ka uruar deputeten shqiptare nga Prizreni, Ermina Lekaj-Përlaskaj, pas fitores se mandatit të tretë të deputetes në Kroaci. Përmes një postimi në...

Java nis negativisht për të gjitha valutat e huaja. Forcohet monedha vendase

Monedha evropiane e ka nisur javën në rënie duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë krahasuar me javën e kaluar, referuar...