E shtunë, 4 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

palmer

Palmer: Kosovës i duhet një qeveri

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherazi i dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor deklaroi së fundmi se...

“Qeveria do japë llogari për fondet”, Manjani: SHBA e ka kapur demin nga brirët

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, shprehet mjaft optimist për propozimin e Palmer, për të ngritur një Akademi të Transparencës në Shqipëri. Manjani thotë se...

Palmer i shqetësuar: Rusia e do Ballkanin të përçarë që të ketë dorë të lirë

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë në Sofje, Palmer tha se SHBA-ja është e shqetësuar për qëllimet dhe aktivitetet e Rusisë në...

‘Kush ta shohë, të më bëjë zë’, Manjani shpërthen pas video-skandalit

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar qëndrimet e mbajtura nga zv.ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer për zhvillimet në Shqipëri. Në komentin...

Palmer: Sa më parë të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

I dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer, ishte pjesëmarrës në forumin e Davosit. Ai theksoi se Evropa duhet ta...

“Shengeni Ballkanik, shpresëdhënës”/ Palmer: Në maj të hapen negociatat

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, ka kërkuar nga KE që t’i rikthehet çështjes së negociatave me Shqipërinë dhe...

Palmer tregon qëllimin e SHBA-së për dialogun Kosovë–Serbi

Normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, duhet të ndodhë sipas procesit historik, siç ka ndodhur edhe me vendet e tjera, thonë njohësit e...

Palmer: Ballkani Perëndimor të ketë perspektivë evropiane

I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha sot se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që Ballkani Perëndimor të...

Palmer pas takimit me Zaev: SHBA është mike e Maqedonisë së Veriut

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer është takuar me Zoran Zaev. Pas takimit në Shkup me kryeministrin e Maqedonisë së...

Palmer kërkon nga Serbia dhe Kosova ta njohin pavarësinë e njëra-tjetrës

I dërguari Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka zbuluar strategjinë e Washingtonit sa i përket Ballkanit. Sipas të përditshmes serbe Novosti,...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...