E enjte, 28 Janar, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

pallati

Pallati “i kalbur”, banori turk: Ata që kundërshtuan shembjen janë nën rrënoja

Të dhëna tronditëse nga Turqia për shembjen e një pallati 7 katësh nga tërmeti në Izmir. Një prej banorëve, Mustafa Yıldırım, thotë se ndërtesa u...

Bie nga kati i 5-të i pallatit teksa po rregullonte antenën, humb jetën 41-vjeçari

Një 41-vjeçar ka gjetur vdekjen, pasi ka rënë nga kati i 5 i pallatit ku po rregullonte antenën. Ngjarja e rëndë është shënuar pasditen...

130 kg eksploziv për prishjen e pallatit 14 katësh në Durrës

Një pallat në Durrës i cili nga ekspertët është klasifikuar i pabanueshëm, pasi është spostuar gjatë tërmetit të nëntorit 2019, pritet që të prishet...

Momenti kur pallati 6-katësh hidhet në erë me shpërthim të kontrolluar (VIDEO)

Sikundër ishte planifikuar më herët, sot u shemb me shpërthim të kontrolluar një pallat në Durrës, që pësoi dëmtime të shumta në tërmetin e...

8.5 kg eksploziv/Pritet të hidhet në erë një tjetër pallat në Durrës

Sot në orën 13:00, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë me shpërthim të kontrolluar një pallat në Durrës. IKMT njofton se...

“Pallati nën sekuestro, por vazhdon të ndërtohet”, denoncimi i Berishës

Ndonëse i konfiskuar, pallati i Bardhok Pllanës në Shkodër nuk ka ndalur punimet. Ky është denoncimi i mbërritur në Facebook-un e ish-kryeministrit Sali Berisha...

Krujë/ Bashkia: Pallati i pabanueshëm, Instituti i Ndërtimit kërkon riparime

Muharrem Hocja është investitor i një pallati në Krujë, dhe pas tërmetit të 26 nëntorit, Bashkia e Krujës i ka vënë një tabelë me...

Shokuese/ Fëmija del nga dritarja e pallatit dhe ecën në një bordurë të ngushtë

Duke përfituar nga koha kur prindërit po bënin dush, një fëmijë ka dalë nga dritarja për të shkuar tek ballkoni. Sikundër duket qartë edhe...

“Më pengoi rrugën”, i moshuari tund shkallët dhe hedh nga 9 m lartësi bojaxhiun

Një situatë e pazakontë është regjistruar në Peru, teksa një i moshuar ka hedhur nga shkallët nga një lartësi prej 9 metrash, një dekorues...

Pallati 11-katësh i dëmtuar nga tërmeti, administratori nis riparimin e mureve

Tërmeti i 26 Nëntorit la pas shumë dëme nëpër ndërtesa të ndryshe. I tillë është edhe rasti i një pallati 11-katësh në zonën e...

Të fundit

Gjermania ndalon vaksinimin me AstraZeneca tek personat mbi 65 vjeç

Autoritetet gjermane kanë vendosur që vaksina anti-covid e prodhuar nga kompania Astrazeneca, të përdoret vetëm te personat nën 65 vjeç. Sipas tyre, nuk ka të...

Rusi, kulla 40 metra e lartë ”zhduket” sa hap e mbyll sytë (VIDEO)

Një kullë 40 metra e lartë në qytetin e Kirov të Rusisë është shembur me shpërthim të telekomanduar. Ky moment është kapur në video, e...

”10 javë të vështira”/ Ministri gjerman: Pritet të ketë mungesë vaksinash

Ministri i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn, deklaroi ditën e sotme se për një periudhë 10 javore do të ketë mungesa të vaksinave anti-covid. Ai...

Kosova regjistron 3 viktima dhe 316 raste me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar t316 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,652 mostrave. Sipas këtij Instituti, në 24...

Rama i drejtohet Metës: Boll e përdore Presidencën për atë farë LSI-je

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratës së Presidentit të Republikës,Ilir Meta. Kreu i shtetit tha më herët se Shqipëria nuk do mund të futet...