E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Pakti për Universitetin

“Pakti për Universitetin një tradhti”, reagon MASR: Edhe vitin e ardhshëm…

Vjen edhe reagimi i ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë pas deklaratë së bërë sot nga ish-deputet i PD-së, Luçiano Boçi, i cili e...

Me gurë dhe tymuese ndaj Ministrisë së Arsimit, studenti: Po sillemi si opozita

Nga Anxhela Ferra Studentët i janë rikthyer protestave. Ashtu siç ishte paralajmëruar më parë një grup prej tyre janë mbledhur sot para ambienteve të Ministrisë...

“Përfitojnë mbi 40 shërbime”/ Rama u jep lajmin studentëve: Brenda muajit maj…

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dijë se brenda muajit maj fillon shpërndarja e kartave të studentit, të cilët fitojnë mbi 40 shërbime të...

Rama batuta me studentët: E di që s’ju ka marrë malli për mua

Kryeministri Edi Rama, teksa ka zhvilluar një takim me studentët e Universitetit të Tiranës, nuk kurseu batutat, duke thënë se është i vetëdijshëm që...

Të fundit

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe dënohet me 4 vite burg

Udhëheqësja e rrëzuar e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, është dënuar me katër vjet burg, i pari në një seri vendimesh që mund ta...

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...