E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

pagat e prapambetura

“Brenda 48 orëve do të…”, Rama jep lajmin e shumëpritur për naftëtarët

Naftëtarët e Ballshit kanë ndërprerë grevën e urisë, duke pranuar ofertën e kreut të qeverisë Edi Rama. Ata kanë pranuar të ulen të bisedime...

“Rama gënjeu sërish naftëtarët”/ PD: Ka hallin e PPP-ve

Takimi i sotëm mes kryeministrit Rama dhe naftëtarëve të Ballshit, nuk prodhoi asnjë rezultat të pëlqyeshëm për këta të fundit. Për nënkryetarin e PD-së Edmond...

Rama: Do i mbështesim financiarisht naftëtarët, por jo me pagën e tyre të punës

Pas 2 orësh mbledhje në Bashkinë e Fierit, ka përfunduar takimi mes naftëtarëve dhe kryeministrit Rama mbrëmjen e sotme. Në prononcimin për mediat, kryeministri Edi...

Takimi me Ramën, naftëtarët të pakënaqur: Pagat nuk u morën përsipër

Pas 2 orësh mbledhje në Bashkinë e Fierit, ka përfunduar takimi mes naftëtarëve dhe kryeministrit Rama mbrëmjen e sotme. Kreu i Sindikatës, Sokol Dautaj u...

Dita e 25-të e grevës, naftëtaret: Rama të na japë dorën, nuk tërhiqemi

Greva e urisë e naftëtareve të Ballshit, ka hyrë në ditën e 25-të. Edhe pse në gjendje të rënduar shëndetësore, nuk kanë ndërmend të tërhiqen...

Gratë naftëtare: Nuk dalim nga greva pa fituar lekët që kemi nxjerrë me djersë

Greva e naftëtareve ka hyrë në ditën e 18-të ditën e sotme. Gratë naftëtare vijojnë rezistencën e tyre pavarësisht se gjendja shëndetësore është përkeqësuar. Me gjithë...

”Duam jetë me dinjitet”, naftëtarët marshojnë drejt Ballshit

Në ditën e 15-të të grevës së urisë, naftëtarët kanë marshuar drejt qytetit të Ballshit. Me pankarta në duar, dhe thirrjet “Duam jetë me dinjitet”,...

Dita e 11-të e grevës së urisë, naftëtarët kyçen brenda: Do të vetëflijohemi

Në ditën e 11-të të grevës së urisë, punonjësit e rafinerisë së naftës në Ballsh, kanë marrë vendimin ekstrem. Ata kanë mbyllur portën kryesore të...

Naftëtarët e Ballshit në protestë: Nuk na pret njeri, jemi në mes të katër rrugëve

Punonjësit e rafinerisë së Ballshit i’u rikthyen sërish protestave ditën e sotme. Ata shprehen se do shkojnë te sfera që ndodhet brenda uzinë, për të...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...