E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

padi

Rama: Dy gjysmagjela të opozitës më kallëzuan në emër të heroit të filmit “Babale 2”

PD dhe LSI depozituan mesditën e sotme në Prokurori, një padi kundër kryeministrit Rama. Padia në fjalë lidhet me denoncimin e ish-oficerit të Fushë-Krujës, tashmë në...

Po tani çfarë bëri? 17 shtete amerikane padi kundër Trump

17 shtete amerikane e kanë hedhur në gjyq administratën Trump mbi politiken e ndarjes së familjeve emigrante, te konsideruar prej tyre si mizore dhe...

Dëmtimi shkon përtej futbollit, avokati: Ishte e qëllimshme, do të ngre padi

Në finalen e Champions League, një duel mes Mohamed Salah dhe Sergio Ramos nxori të dëmtuar nga fusha egjiptianin. Kjo gjë zemëroi padyshim tifozët...

Ademi në zonat e përmbytura: Padi për mosshpallje të emergjencës civile!

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka inspektuar zonën e përmbytur në Obot të Njësisë Administrative Zana e Malit. Ademi ka dhënë alarmin për...

Dy shtete të tjera kanë probleme me kufijtë detarë, Sllovenia padi kundër Kroacisë

Pas problemeve mes Greqisë dhe Shqipërisë për kufijtë detarë, edhe dy shtete të tjera deklarojnë haptazi mosmarrëveshjet.  Shefi i diplomacisë sllovene, Karl Erjavec, deklaroi se...

Dentistja mashtruese/Avokati: Padi për 11 biznese, pjesë e një grupi kriminal të pastrimit të parave

Avokati i Olesia Dukës, stomatologes që akuzohet për mashtrim tha sonte se 11 bizneset që kanë kallëzuar Olesian janë pjesë e një grupi kriminal...

Prokurori Gina, padi Arta Markut: Me kokëfortësi nuk…

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit, Dritan Gina ka bërë gati kallëzimin penal për Kryeprokuroren Arta Marku. Kallëzimi pas shkarkimit nga detyra një dite më...

Kompensimet e përmbytjeve/ Bizneset s’kanë besim te shteti, ngrenë padi në gjykatë

Bizneset që u përmbytën në Autostradën Tiranë-Durrës kanë nxituar t’i drejtohen gjykatës për të siguruar provat e dëmeve nga përmbytjet e mbrëmjes së 30...

Tatimoret në telashe, paditen nga 139 kompani

Aktualisht kundër Drejtorisë Rajonale të Tatimeve të Tiranës numërohen 139 padi nga biznese të ndryshme për vlerësime dhe gjoba të padrejta. Ky institucion ka...

Paditet vettingu, Unioni i Gjyqtarëve e çon në Kushtetuese

 Shoqata dhe  Unioni i Gjyqtarëve, dorëzuan sot në Gjykatën Kushtetuese një padi kundër vettingut.    Gjyqtarët do të paraqesin  parashtrimet e tyre për këtë proces...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT