E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

Organet

Rose Bentley, gruaja që jetoi 99 vjet me organet në vendin e gabuar

Një njeri në kushtet e saj, do të kishte vdekur me kohë. Megjithatë amerikania Rose Marie Bentley, pronare e një dyqani ushqimor për kafshët,...

A duhet t’i hani organet e brendshme të kafshëve? Ja e vërteta

Ka shumë persona të cilët nuk konsumojnë mish të organeve për shkak se mendojnë që nuk janë të shëndetshme, sepse ato filtrojnë toksinat nga...

Alibeaj: PS kontrollon organet e vettingut, Rama ka në dorë pagat e tyre

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj është shprehur se Partia Socialiste përgjysmoi organikën dhe pagat e organeve të vettingut në mënyrë që ti vendoste këto...

Vasilit i del ‘tym nga koka’: Rama bastard që krahason popullin me organet gjenitale

Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili ka folur me tone te ashpra sot kundër kryeministrit, duke e etiketuar një bastard qe nuk...

Gati paditë e para, rrezikon Thaçi/ “Reuters”: Tregtoi organet e të burgosurve serbë

“Një gjykatë speciale me prokurorët dhe gjykatësit ndërkombëtarë të ngritur për të trajtuar krimet e dyshuara të luftës nga shqiptarët etnikë kundër serbëve gjatë...

Çlirim Gjata: Organet e vettingut nuk garantojnë drejtësi të pavarur dhe të paanshme

Konstitucionalisti Çlirim Gjata ka komentuar mbi situatën për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të organeve të reja drejtuese të drejtësisë KLGJ dhe KLP, sistemin...

Të fundit

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Pjesë e organizatës kriminale, kapet 29-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Nga ana e policisë është kapur një 29-vjeçar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Shtetasi me inicialet V. Gj., 29 vjeç, banues në Spathar, Vau...

E diela me apo pa makina? Policia e Shtetit dhe Rama japin versione të ndryshme

Kryeministri Rama dhe Policia e Shtetit kanë një përplasje lidhur me vendimet që kanë ndërmarrë, referuar masave ndaj pandemisë. Policia bie ndesh me atë çfarë...

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...

Historia rrënqethëse/ Prindërit i braktisën, me zemër të thyer dy jetimët luten për ndihme

Ky është Arbjani dhe kjo është Albjona. Janë 13 dhe 11 vjeç, të sjellshëm, të zgjuar por shpirtin e kanë të vrarë. Babai i...
WhatsApp KONTAKTO TT