E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

opozitari rus

Avokati: Navalny po e humb ndjeshmërinë në duar dhe këmbë

Shëndeti i kritikut të burgosur të Kremlinit, Aleksei Navalny, është duke u përkeqësuar dhe se ai ka filluar ta humbë ndjeshmërinë në duar dhe...

Nuk mbarojnë telashet për Navalny, Moska i ngrin llogaritë bankare

Pak pas daljes nga spitali në Gjermani, Alexei Navalny po përballet me një tjetër problem. Mediat e huaja raportojnë se opozitarit rus i janë ngrirë...

Navalny: Rusia të më dorëzojë rrobat që kisha veshur kur rashë në koma

Opozitari rus, Alexei Navalny, ka kërkuar që t’i kthehen rrobat që kishte veshur, kur ra në koma muajin e kaluar. Përmes një postimi në blogun...

U helmua me Novichok, opozitari rus publikon foto nga spitali

Politikani opozitar rus, Alexei Navalny, ka publikuar një fotografi duke zbritur shkallët në rrjetet sociale, pesë ditë pasi doli nga reanimacioni në spital. “Më lejoni...

Të fundit

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren shqiptare: Teksa Dua Lipa mori çmimin e saj për Artisten më të Mirë Britanike...

Tkurrja PD ’17 dhe tkurrja LSI ’21, dy fitore të PS-së

Nga Eduard Zaloshnja Edhe nëse ndodh që rinumërimi/rivlersimi/rivotimi në qarqet Berat e Durrës (ku numërimi i votave u mbyll me foto-finish) prodhon 2 mandate parlamentare...

Kanabis dhe armë në banesë/ Fier: Në pranga babai, në kërkim i biri

Ishin kthyer në furnizues të kanabisit në qytet, vihet në pranga një 60-vjeçar dhe shpallet në kërkim i biri. Policia e Fierit ka bërë...

Milano/ Ish-kryeministri Silvio Berluskoni del nga spitali San Raffaele

Ish-kryeministri u shtrua në spital që nga 11 maji si pasojë e komplikimeve në lidhje me fazën post Covid. Ish-kryeministri, në antitezë me daljen e...

Korçë / Rast i shpërndarjes së heroin*s, sekuestrohen 23 doza, 2 arrestime

Një rast i shpërndarjes së drogërave të forta është ekspozuar dhe goditur nga Policia. 23 doza heroine janë sekuestruar nga Policia e Korçës gjatë...