E hënë, 6 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

opinioni publik

Opinioni publik në kohë epidemish

Nga Artan Fuga Rrëshqet, sigurisht! Se mos është herë e parë! Prej qindra vjetësh e kanë studiuar që përballë rrezikut, opinioni publik ekstremizohet. Njeriu nuk është...

Foto që tronditi opinioni publik, arbitri u godit me gurë në kokë në Kamëz

Skena skandaloze ishin ato në përfundim të ndeshjes mes Kamzës dhe Laçit të vlefshme për kampionatin shqiptarë, tifozët vendas kanë dhunuar barbarisht arbitrin kryesor...

Përse duhet menduar seriozisht “Republika e Re”?

Elvin Luku/Kur dikush prezantohet si gazetar, në mënyrë të pavetëdijshme lexuesi apo shikuesi sheh tek ai aleatin më të madh, oponentin e egër të...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...