E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Ngritja

Skandali/ Nacionalistit grek i ngrihet bust në mes të Shqipërisë

Lëvizja “Zgjohu Shqiptar” ka denoncuar ngritjen e bustit të një tjetër antishqiptari në Dropull. Përmes një postimi në Facebook, Lëvizja ka denoncuar skandalin e radhës...

“Koha e të fortëve ka mbaruar”/ Kryemadhi përshëndet ngritjen e SPAK

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka folur rreth ngritjes së SPAK dhe betimit të 8 anëtarëve të këtij institucioni. Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi...

DW: Ngritja e Memorialit, një veprim i nxituar

Qytetarë të Tiranës kërkojnë heqjen nga Parku Publik të Memorialit për të rënët turq në grushtin e shtetit 2016 në Turqi. Analistë të pavarur...

Ngritja e nënkomisionit Ad Hoc për KLP/ Mazhoranca dhe opozita në një mëndje

Mazhoranca dhe opozita kanë votuar ngritjen e nënkomisionit Ad Hoc që do të vlerësojë anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Kryetar i këtij komisioni...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...