E shtunë, 21 Maj, 2022
17.5 C
Tirana

Etiketa

“Negociatat në BE

Palmer: Të hiqen vizat për Kosovën, bisedime me Shkupin e Tiranën

Bashkëpunimi dhe raportet e mira ndërfqinjësore është tema e konferencës dyditore ndërkombëtare “Prespa Forum”, që ka nisur të enjten në Ohër, organizuar nga Ministria...

E vërteta e Ramës për dështimin e BE-së

Nga: Enton Abilekaj Plot 7 vjet nga marrja e statusit të vendit kandidat, Shqipëria e sheh veten të ngecur. Këtë herë Bashkimi Europian nuk e...

BE: Nuk ka çelje negociatash për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ana Paula Zacarias, Ministrja e Jashtme e Portugalisë, vendi i cili mban presidencën e rradhës në BE, ka deklaruar se nuk do të ketë...

Balla për negociatat me BE-në: Në mars dritë jeshile për Shqipërinë

“Këshilli i Evropës në mars do japë dritën jeshile për dy vendet e Ballkanit”, ky ka qenë mesazhi që kreu i grupit parlamentar të...

“Negociatat me BE dhe shkëmbimet tregtare”, Rama takim “kokë më kokë” me Tsipras

Në samitin 16+1 mes vendeve të Europës Juglindore dhe Kinës ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Rama, i cili ka zhvilluar edhe një takim...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...