E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

ne Shqiperi

Ndal shkatërrimit të vlerave të parlamentarizmit në Shqipëri!

Nga Artan Fuga Ndal shkatërrimit të vlerave të parlamentarizmit në Shqipëri! Komunikatë për mediat Tiranë, më 19 maj 2019 Në vëmendje të : Presidentit të Republikës, z. Ilir Meta Kryetari...

Kush është kryebashkiakja më e pasur në Shqipëri me të ardhura multimilionëshe

Majlinda Bufi hoqi dorë nga Kuvendi i Shqipërisë në vitin 2015 për të kandiduar për një mandat në krye të Bashkisë së Roskovecit. Në...

DW: Gjermania e shqetësuar për gjendjen në Shqipëri

Në një deklaratë ekskluzive për DW dy deputetët gjermanë të grupit parlamentar CDU/CSU dënojnë dhunën në protestë në Shqipëri dhe ofrojnë ndihmë në kapërcimin...

Greku Eftimiu mohon akuzat: Erdha në Shqipëri për gjueti, kam frikë për jetën

Greku Eftimius Eftimiu vazhdon të mohojë përfshirjen e tij në vrasjen e Devi Kasmit. Ai u arrestua, pasi dyshohet se vrau Kasmin, kundrejt një...

Mbërrin në Shqipëri trupi i nëntetares, Zarife Hasanaj

Me lot e dhimbje të madhe, familjarët e nëntetares Zarife Hasanaj po presin në aeroport trupin e bijës së tyre, e cila humbi jetën...

Asgjë s’ka ndryshuar, femra në Shqipëri ‘kafshë e punës’

Festë apo protestë? Është kjo mëdyshja e çdo 8-marsi në Shqipëri, ku në këtë ditë më shumë festohet se protestohet. Por, a është femra në...

Pas bamirësisë, tifozët skocezë veshin bluzën e Kombëtares Shqiptare dhe bëjnë shqiponjën

Tifozët skocezë kanë mbërritur në Tiranë, në prag të ndeshjes Shqipëri-Skoci. Ata janë shfaqur mjaft paqësorë, me fustanellë (veshje tradicionale skoceze). Ajo që të...

Mbërrijnë në Shqipëri eshtrat e Mid’hat Frashërit

Mbërrijnë në Shqipëri eshtrat e Mid’hat Frashërit, personalitetit të shquar të kulturës e të letrave shqipe. Këshilli i Ministrave akordoi fondin prej 3,239,400 lekë për...

U kap në Shqipëri për trafik droge, ekstradohet i riu italian

Një i ri nga Italia, i dënuar për trafik doge nga gjykatat shqiptare, është ekstraduar sot në Itali. Interpoli Tiranë ekstradoi 26-vjeçarin drejt Romës. I...

Pikasen nga policia greke, trafikantët hedhin drogën dhe futen në Shqipëri

Një sasi e madhe droge ka rënë në duart e policisë greke, teksa është kapur në kufi me Shqipërinë. Operacioni u zhvillua në Neohori,...

Të fundit

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...

E plagosin gjatë natës, policia nuk jep informacion zyrtar

Një shtetas 40-vjeçar i identifikuar si V. Rama (Çela) është plagosur dje gjatë natës në fshatin Gjorm të Kurbinit. Disa persona ende të paidentifikuar, e...