E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ndryshimi

Shënon dopietë për Legian, Sadiku: Ndryshimi i klimës ndikoi në formën time

Armando Sadiku edhe pse e nisi me këmbën e mbarë tek ekipi i tij i ri, Legia Warsaw duke shënuar që në ndeshjen e...

Tekstet shkollore, ja si i rriti çmimet e librave ndryshimi i kurrikulës

Çmimi i teksteve shkollore gjatë këtij viti nuk është rritur, por ka pasur shtim të numrit të teksteve për disa klasa. Zamira  Gjini, drejtoresha...

Ndryshimi i vendbanimit/ Shteti shqiptar nuk njeh pasaportën si mjet identifikimi

Të gjitha qytetarët të cilët duhet të regjistrojnë adresën e vendbanimit duhet të jenë të pajisur me kartë identiteti, pasi pasaporta nuk njihet si...

Asambleja e PS/ Taulant Balla: Çfarë ndryshon në detyrën e deputetëve në mandatin e ri

Pas çeljes së Asamblesë së partisë Socialiste nga Gramoz Ruçi, fjalën e ka marrë Taulant Balla. Ky i fundit ka dhënë një lajm të rëndësishëm,...

Pritet shtyrje e afatit për ndryshimin e vendbanimit

Në kryeqytet, sportelet e zyrave të gjendjeve civile kanë qenë të mbushura me qytetarë. Data 28 korrik ka qenë afati i fundit ligjor për...

Albano Idrizi: Të rinjtë ndihen të përdorur nga partitë e mëdha, më 25 qershor do të bëjnë ndryshimin  

Kryesuesi i listës së Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet për Qarkun e Beratit, Albano Idrizi thekson se të rinjtë do të përbëjnë rolin kryesor...

Fushata e zgjedhjeve në 2013 dhe tani: Ndryshimi e ngjashmëritë e tyre

Katër vite kanë kaluar sa hap e mbyll sytë, ndërsa fushatat elektorale sigurisht kanë ndryshuar disi. Por, ato kanë edhe ngjashmëri mes tyre. Politologu Afrim...

Të fundit

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...