E martë, 19 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

ndotje

Foto/ Ndotet lumi Osum, në ujë edhe kafshë të ngordhura

Ujërat e lumit Osum, që rrjedhin mes për mes qytetit të Beratit, janë ndotur sërish. Për disa orë me radhë uji i lumit vazhdon...

Lumi Gjanica arrin ndotjen në nivele ekstreme, qytetarët po sëmuren çdo ditë

Ndotja ka arritur nivele alarmante në lumin Gjanica në Fier. Lumi ka ndryshuar ngjyrë ndërsa aroma e rëndë e squfurit është përhapur në të...

Ndotja në Maqedoninë e Veriut, frikë për eksport mbetjesh toksike

Ndotja e ajrit në shumë qytete të Maqedonisë së Veriut po ngre shqetësime tek banorët, ndërsa shoqëria civile u kërkon autoriteteve të marrin masa...

Vendimi drastik në Itali, ndalohen makinat me naftë në kryeqytet

Bashkia e Romës njoftoi sot ndalimin e përkohshëm të të gjitha automjeteve me naftë, për shkak të ndotjes së lartë të ajrit. Kryebashkiakja Virginia Raggi e...

Dështimi i shtrenjtë i Bashkisë së Elbasanit me projektin për ndotjen e ajrit

Qytetit industrial i Elbasanit është një nga zonat më të ndotura në Shqipëri; megjithatë investimi i bashkisë nëpërmjet programit të Rilindjes Urbane për një...

Shqipëria, ndër vendet që ndot më shumë Mesdheun me plastikë

Shqipëria është një ndër tre shtetet që shkakton më shumë ndotje në Mesdhe nga plastika, së bashku me Egjiptin dhe Malin e Zi, sipas...

“Popull tr*p”, Guri sulmon Veliajn:Doktor mortja po mbjell vdekjen e shqiptarëve

Nga Anxhela Ferra Zhvillimet e vrullshme urbane që kanë përfshirë Shqipërinë, veçanërisht kryeqytetin janë duke ndikuar negativisht në mjedis. Ekspertë të mjedisit konfirmojnë për Tirana...

Si po pushtojnë inceneratorët Shqipërinë/Ja kush fshihet pas tyre!

Qeveria shqiptare ka dhënë 3 koncesione për ndërtimin e inceneratorëve në Tiranë, Elbasan dhe Fier. Në Elbasan është ndërtuar në fillim të 2017-s. Ndërkohë,...

Vdekja vjen nga ajri/ Ndotje e lartë në Tiranë, qytetarët të rrezikuar

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri të ditur se ndotja e ajrit vret ende 7 milionë njerëz çdo vit. Nëntë nga 10 njerëz në të...

Djegin kabllot për t’u marrë bakrin, ndotje alarmante

Pranë Bulevardit të Ri në Tiranë shihen re të zeza tymi. Në këtë zonë po u vihet flaka kabllove  elektrikë në mënyrë që tu...

Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...