E premte, 3 Prill, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

ndihma mjekesore

Materialet nga Turqia/ Rama: Erdogani na bëri nder të madh

Përgjatë video-konferencës me Kreun e Qeverisë Edi Rama, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi se pajisjet mbrojtëse për personelin mjekësor që u dërguan nga...

Të fundit

Seanca për Saimir Tahirin më 9 prill, pa publik dhe media

Gjykata e Apelit ka caktuar datën 9 prill, për seancën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Bashkë me Tahirin, seanca do të jetë dhe...

Rama njofton vendimin e fundit, ja çfarë pritet të ndodhë nga nesër

Sikundër fundjava e shkuar, edhe këtë javë të gjithë banorët në vend do të izolohen në shtëpi nga e shtuna në mesditë e deri...

COVID-19 “gjunjëzon” botën, autoritetet në Itali shtojnë masat drastike

Me gjasë, izolimi në Itali mund të zgjatet deri më 16 maj. Sipas ekspertëve, këto janë ditë vendimtare për të kuptuar ecurinë e kurbës...

Manastirliu zbulon vendimin më të fundit për përballimin e koronavirusit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se 3 pacientë të tjerë që ndodheshin tek Infektivi, janë transferuar drejt spitalit “Shefqet Ndroqi”. Po kështu,...

Krijohet vaksina që neutralizon koronavirusin, brenda pak muajsh do aplikohet tek njerëzit

Nga ana e shkencëtarëve është krijuar në kohë rekord vaksina PittCoVacc. Vaksina në fjalë me 400 mikrogjilpëra neutralizon koronavirusin. Shpresat janë të mëdha, e ndërsa...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT