E enjte, 24 Qershor, 2021
34.5 C
Tirana

Etiketa

ndalimi

SHBA/ Hyn në fuqi ndalimi i udhëtimit për evropianët

Ndalimi i udhëtimit në SHBA për shumicën e fluturimeve nga Evropa, pjesë e strategjisë amerikane për të parandaluar përhapjen e koronavirusit vdekjeprurës, ka hyrë...

Ministrja gjermane e Mjedisit bën thirrje për ndalimin e qeseve plastike

Ministrja e Mjedisit planifikon ligj të ri për ndalimin e qeseve plastike dhe pakësimin e paketimeve plastike. Ministrja thotë, se ka pasur një rënie...

“Ndalimi i burkas” në Holandë, kush do ta zbatojë?

Ndalimi i mbulimit me burka në Holandë ende nuk ka hyrë mirë në fuqi, kur në disa institucione tregohet mungesë vullneti për zbatimin e...

Emergjente, ndalimi i emigrimit të mjekëve nga vendet e Ballkanit

Emigrimi në masë i mjekëve nga Ballkani Perëndimor në BE është shqetësues. Një konferencë e Fondacionit "Konrad Adenauer" në Tiranë kërkoi më shumë angazhim...

Ndalimi i Llallës në SHBA/Lubonja: Skandal politik, sʼka prova

Analisti Fatos Lubonja e konsideroi skandal tw rwndw politik ndalimin i Llallës në SHBA. I ftuar në emisionin në “Studio e Hapur” në News24,...

Ndalimi i protestuesve, Basha: Reagim prej frikacaku, Rama po firmos fundin!

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas ndalimit në Morinë të aktivistes demokrate, e cila mori pjesë në protestën e fundit të opozitës....

Ndalimi i daljes jashtë vendit, avokati i Tahirit ankimon vendimin

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka ankimuar vendimin e Gjykatës për Krimet e Rënda, e cila i ndaloi atij daljen jashtë vendit. Ka qenë...

Ndalimi i biznesmenit Sota/Hodaj: Respektuam procedurën. Nuk ka më të paprekshëm

Ndalimi i biznesmenit Orest Sota në qytetin e Elbasanit, ku u gjetën në makinën e tij 800 mijë euro, dy patenta të ish-ministrit të...

Norvegjia kërkon që të ndalojë mbajtjen e ferexhesë në institucionet arsimore

Shteti i Norvegjisë është duke shqyrtuar  ndalimin e  ferexhesë në institucionet arsimore si çerdhe, shkolla dhe universitete. Ky është shteti i parë skandinav që propozon...

Të fundit

“Ishin treshe, do rifuten dyshe në krevat”, Gjoni flet pë bashkëpunimin PD-PS

Deputeti Ralf Gjoni ka hedhur ‘shashkën’ e radhës sot në Kuvend, ku foli për një bashkëpunim të fshehtë mes PS-së dhe PD-së. Sipas tij, PS-ja...

Kostaq Papa: Shteti më mori shtëpinë para 50 vitesh, të ma kthejë tani!

Kur i kanë mbetur edhe pak ditë si deputet, Kostaq Papa nuk ikën pa marrë atë që i takon, sipas tij, një shtëpi që...

SHBA/ Shembet pjesërisht ndërtesa shumëkatëshe në Florida afër ‘Miami Beach’

Një ndërtesë shumëkatëshe u shemb pjesërisht në Miami, Florida herët në mëngjes të enjten, sipas autoriteteve. Ndërtesa, e cila duket të jetë rezidenciale, është e...

Komuna e Budvës reagon pas padisë së Kosovës

Një pronë në bregdetin Adriatik, me mbi 4.5 mijë metra katrorë, është bërë mollë sherri ndërmjet shtetit të Kosovës dhe Malit të Zi. Autoritetet...

Macron: Kosova e Serbia të veprojnë si evropianë dhe të arrijnë një marrëveshje

Presidenti francez, Emmanuel Macron u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të arrijnë një kompromis që do të bëjë të mundur të “kthehen nga e...