E shtunë, 8 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

napoli

Nuk ka fund makthi për lojtarin e Napolit, pas dëmtimit infektohet me Covid-19

Nuk ka fund makthi për sulmuesin e Napolit, Viktor Ozimhen. Sulmuesi 22-vjeçar nigerian, pasi u dëmtua rëndë në dorën e tij me kombëtaren në muajin...

Elseid Hysaj largohet nga Napoli, babai i tij zbulon destinacionin e ardhshëm

Mbrojtësi i kombëtares, Elseid Hysaj ka shumë mundësi të mos rinovojë kontratën me skuadrën e Napolit. Shkak është paga e futbollistit shqiptar, ngërç që...

Juventusit i hiqet fitorja ndaj Napolit, ndryshon renditja e Seria A

Napoli ka fituar çështjen e ndeshjes së humbur 3-0 në tavolinë kundër Juventusit. Gjykata e Apelit vendosi që sfida e paluajtur e 4 tetorit të...

Zyrtare: Stadiumi i Napolit do të quhet “Diego Armando Maradona”

Tashmë është zyrtare. Napoli ndryshon emrin e stadiumit “San Paolo” dhe që nga sot do të quhet ”Diego Armando Maradona”. Komuna e Napolit pas mbledhjes...

Europa League/ Arsenali dhe Roma nuk zhgënjejnë, “ngec” Napoli (Rezultatet)

Janë mbyllur 12 ndeshjet e Ligës së Europës, të vlefshme për fazën e grupeve, të cilat startuan në orën 21:00. Nuk kanë munguar rezultatet surprizë,...

Hysaj nuk rinovon me Napolin, zbulohet skuadra ku pritet të kalojë mbrojtësi

Elseid Hysaj nuk do të rinovojë kontratën e tij me Napolin. Sipas asaj që raporton “RAI Sport”, të kaltërit kanë ndërprerë tratativën, pasi nevojat ekonomike...

Totenhemi “luan poker”, Napoli “inaguron” stadiumin e Maradonës me fitore

Përfundojnë ndeshjet e javës së 4 në Europa League. Totenhemi ka shkatërruar thellë 4-0 Ludogoretsin. Londinezët zhbllokuan rezultatin në minutën 16 me Vinicius Zhunior....

Evitohet tragjedia te skuadra e Napolit, dy futbollistët shqiptarë me fat

Ekipi i Napolit mund të konsiderohet me fat, pasi çarteri me të cilin do të nisej klubi napolitan drejt Bolonjas për të luajtur ndeshjen...

“Digjet” Napoli/ Italianët kundër mbylljes, përplasen me policinë (FOTO)

Qyteti i Napolit ka vendosur masat e reja anti-Covid, ku parashihet mbyllja nga ora 23:00 e mbrëmjes deri në 05:00 të mëngjesit. Kjo gjë...

Një tjetër shqiptar drejt Napolit, klubi akord me kushuririn e Hysajt

Një tjetër futbollist me mbiemrin Hysaj pritet t’i bashkohet Napolit. Bëhet fjalë për Daniel Hysajn, 16-vjeçarin, i cili është kushëriri i kapitenit të Kombëtares shqiptare. Sipas...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...