E shtunë, 8 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

napoli

Zidane kërkon të shmangë “krizën” në Londër/ Napoli duhet të mposhtë Guardiolën

Sonte do të ketë dy përballje mjaft të bukura në kuadër të fazës së grupeve në Champions League. Kur zhvillohen ndeshjet e katërta në...

Napoli rikthehet i vetëm në majë, fiton edhe Lazio (Video)

Serie A vazhdon të zhvillojë një luftë egër sa i përket kreut të tabelës, janë katër ekipe që rivalizojnë Napolin e vendit të parë...

Hysaj: Misioni? Të rikthejmë festën në Napoli me titullin kampion

Napoli është duke kaluar një formë mjaftë të mirë në këto 10 javë të para në kampionat. At kanë arritur të fitojnë nëntë ndeshje...

Pjesa e parë/ Napoli-Inter spektakël pa gola/ Barcelona i gëzohet një goli të parregullt (Video)

Mbyllet pjesa e parë me rrjeta të paprekura në supersfidën e Serie A, për vendin e parë. Një pjesë e parë mjaft e bukur...

Katalanasit ndalen në “Wanda Metropolitani”/ Napoli perfekt nuk njeh humbje (Video)

Derbi i LaLiga Atl Madrid-Barcelona ka përfunduar në paqe 1-1, me katalanasit që kanë barazuar në minutat e fundit të takimit. Ishin ‘Los Colchonero’...

Napoli i pandalshëm, radhën e kishte Cagliar-i (Video)

Napoli nuk ndalet në rrugën për të rivalizuar seriozisht për titull kampionët e Juventus. Sot napolitanët shkatërrojnë Cagliarin 3-0 në “San Paolo” dhe marrin...

Napoli kërkon të bëjë për vete Denis Suarez, Barcelona e palëkundur

Sipas “Corriere dello Sport”, Napoli është i interesuar për të përforcuar skuadrën me një prej lojtarëve të Barcelonës. Bëhet fjalë për mesfushorin Denis Suarez, një...

Juventusi interesohet për Hysajn, Napoli jep ultimatumin: Nuk preket!

Në një kohë kur skuadrat e mëdha europiane janë vendosur në kërkim të elementëve që mund ti përforcojnë, shohim se emri i Hysaj po...

Clarence Seedorf mund të jetë zëvendësuesi i De Biasit

Pak ditë kanë mbetur, për të mos thënë orë, nga zyrtarizimi i trajnerit të ri të përfaqësueses së Shqipërisë. Televizioni “TCH”  ka mësuar se takimet,...

Seria A ul sot siparin; Roma dhe Napoli luajnë për vendin e 2-të, Totti i jep lamtumirën futbollit

Seria A italiane ul siparin këtë të diel për sezonin futbollistik 2016-2017,  ku do të luhen 8 nga 10 sfidat e javës së 38-të....

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...