E shtunë, 8 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

myslimane

Dy vajza të mbuluara në shfaqjen për seksin, Nano: Ikën si hije, janë bërë myslimane me pahir!

Në mes të muajit të Ramazanit, kur besimtarët myslimanë i dedikohen më së shumti marrëdhënies së tyre me Zotin, duke u privuar për orë...

Ministri gjerman: Fëmijët myslimanë duhet të mësojnë për Holokaustin

Ministri gjerman i Drejtësisë, Heiko Mass, tha se “është urgjentisht e nevojshme” që fëmijët e azilkërkuesve myslimanë të mësojnë për vrasjet masive të hebrenjve...

Kurban Bajrami/Zaev uron besimtarët myslimanë nga xhamia e Shkupit

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit nga xhamia e Shkupit. Zaev vizitoi xhaminë Mustafa...

Dy milionë myslimanë drejt Mekës, nis pelegrinazhi i Haxhit

Sot fillon pelegrinazhi i Haxhit në Arabinë Saudite dhe rreth dy milionë myslimanë nga e gjithë bota nisen për në Mekë. Për 14 shekuj me...

Tadiç: Vuçiç pa integritet, bënte thirrje për vrasjen e myslimanëve. Kosova, temë e vjetër. E kemi humbur me kohë  

Ish-presidenti i Serbisë, kryetari aktual i Partisë Socialdemokrate (SDS), Boris Tadiç, e ka cilësuar krejt të papranueshme idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiç, për...

A është Shqipëria “fara” e fundit e tolerancës fetare në Evropë?

Máire Rowland, “Equal Times”/Është ora 8 e mbrëmjes së të premtes në Rrugën gjetheshumë të Kavajës në kryeqytetin shqiptar, Tiranë, dhe thirrja për lutje...

Maqedoni, Zaev iu uron Bajramin besimtarëve myslimanë

Në Bajramin e parë si kryeministër i Mqedonisë, Zoran Zaev u ka uruar festën kryetarit të Bashkësisë Islame, Haxhi Sulejmanit dhe të gjithë myslimanëve.  “Ua...

Trump kërkon sërish ndalimin e udhëtimeve nga gjashtë vendet me shumicë myslimane

Presidenti amerikan Donald Trump, i bëri thirrje Gjykatës së Lartë të autorizojë ndalimin e udhëtimit në Shtetet e Bashkuara të njerëzve nga gjashtë vende...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...