E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

Mustafa

Shkodër/ Vras*ja e Mustafës, Policia shpall në kërkim autorin e dyshuar

Shkodër Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur më datë 15.05.2021, në lagjen Guerrile, Shkodër, ku u gjet i vrarë me armë zjarri shtetasi E. M. Shpallet...

A do ta anulojë Hoti takimin në Shtëpinë e Bardhë? Ja si përgjigjet Mustafa

Pas akuzave të ngritura sot ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka pasur reagime të shumta nga...

Mustafa sot iu prezanton deputetëve të LDK-së qeverinë e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ditën e sotme pritet të zhvillojë një takim me Grupin Parlamentar të partisë së tij, për...

Haradinaj koalicion me Mustafën? Dalin detajet

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar publikisht se ka marrë një propozim për koalicion nga LDK, përkatësisht nga Isa Mustafa. Por si i është...

A do mbahen zgjedhje të reja në Kosovë? Mustafa flet pas takimit me Thaçin

Kreu i LDK-së Isa Mustafa zhvilloi ditën e sotme një takim me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçin. Përgjatë një deklarate mediatike, Mustafa iu përgjigj pyetjes...

Mustafa: Shkarkimi i Veliut i papranueshëm, mund të çojë në prishje të koalicionit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e ministrit të Brendshëm të Kosovës është “i...

Kurti dhe Mustafa japin detaje për marrëveshjen

Ditën e sotme Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës arritën që të nënshkruanin marrëveshjen për krijimin e qeverisë së re. Liderët e këtyre partive,...

Mustafa i vendos ultimatum Albin Kurtit

Kreu i LDK-së Isa Mustafa 14 ditë para përfundimit të afatit kushtetues për krijimin e qeverisë së re, i ka vendosur ultimatum kreut të...

Pas takimit me Mustafën, ambasadori Kosnett takohet me Albin Kurtin

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett pasi ka zhvilluar një takim me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa, ka takuar kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Mësohet se takimi...

Mustafa tregon ofertën për Albin Kurtin

Pas mbledhjes së kryesisë së partisë, ka folur para mediave i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Ky i fundit ka thënë se...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...