E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

mungesë

OKB paralajmëron: Bota po përballet me mungesë uji

Rreth 2,2 miliardë njerëz në botë nuk kanë ujë të pijshëm. Shpenzimi i ujit po rritet çdo ditë e më shumë. Në veri të...

“Mungesë të burimeve financiare”, KP: Të shkarkohet nga detyra anëtari i KLP

Zbardhen konkluzionet përfundimtare për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani, i cili doli para Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Pas verifikimeve të...

Vrasja e Majollarit mbetet pa autor, Gjuzi lirohet për mungesë provash

Rreth një vit më parë në kryeqytet u ekzekutua Marjo Majollari. Për vrasjen në fjalë u arrestua Kastriot Gjuzi i cili dyshohej se kishte...

OSSHE: Ja zonat në Tiranë që do kenë ndërprerje të energjisë elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se në disa zona të Tiranës do të ketë ndërpreje të energjisë elektrike, për shkak të punimeve që...

Gardianët hapin zjarr ndaj të burgosurve në Venezuelë, 23 viktima

Gardianët e një burgu në Venezuelë kanë hapur zjarr ndaj të burgosurve duke shkaktuar 23 viktima. Sipas një organizate për mbrojtjen e të drejtave të...

Furtuna e fortë lë Fushë Krujën pa energji elektrike

Moti i keq dhe furtuna e fortë kanë shkaktuar probleme në shumë zonë, kryesisht duke dëmtuar rrjetet elektrike. Si pasojë, në Fushë Krujë ka...

Nuk kanë fund dëmtimet, tjetër mungesë për ndeshjen me Skocinë

Trajneri i kombëtares shqiptare Christian Panucci është duke u përballur me shumë vështirësi, në prag të një ndeshje mjaft të rëndësishme përballë Skocisë. Mungesat...

Në QSUT ka mungesë të medikamentit jetësor, “nuk ka pasur dhe nuk ka!”

Në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” gjatë muajit Shtator ka munguar medikamenti i quajtur “Avastin”. Emisioni “Stop” konstatoi mungesën e këtij medikamenti në pavionin...

“Universal” sulmon Maradonën: Drogaxhi i paaftë, kjo është mungesë respekti

Diego Armando Maradona prej pak ditësh ka marrë drejtimin e një skuadre në Meksikë, Dorados. Ky pozicion i ri për “El Pibe de Oro” ...

“Turizmi i errësirës”/ Saranda pa drita

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar sërish kryeministrin Rama, në lidhje me mungesën e energjisë elektrike gjatë sezonit turistik. Berisha ka postuar në rrjetet sociale, denoncimin...

Të fundit

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Si funksionon tranzicioni në SHBA, lëvizjet e Biden deri kur të marrë detyrën

Duke filluar nga tani e deri në inaugurimin e tij më 20 janar, Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të fillojë të ndërtojë administratën...

Nga 50 në 200 euro/ Si abuzohet me pacientët për ilaçin kundër Covid-19

Burim Gashi, 41 vjeç, të dielën është shtrirë në Klinikën Infektive në Prishtinë, pas përkeqësimit të gjendjes me koronavirus. Mjekët menjëherë i kanë thënë...

Kakërdhitë e Zagorisë, bariu i Skraparit dhe elita e gomerëve të Shqipërisë

Nga: Shpëtim Nazarko Shiko, po më thoshte një miku im i vjetër. Në Zagori, deri para pak vitesh, u krijuan kope të mëdha me bagëti....