E shtunë, 4 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Muaji

Paul Pogba, në Mekë për muajin e Ramazanit

Ylli i Manchester United, Paul Pogba, ka udhëtuar për në Arabinë Saudite për Umre, në muajin e shenjtë të Ramazanit. Ka qenë vetë Pogba ai...

Emri/Kush është nëna shqiptare, vdiq pas një muaji në spital

Floriana Skendaj, një nënë 29-vjeçare shqiptare, ka ndërruar jetë në spitalin italian të Vaio di Fidenza. Nëna e dy fëmijëve ka nderuar jetë dy...

Temperaturat arrijnë kulmin, sot dita më e nxehtë e muajit (Foto)

Moti për ditën e premte në pjesën më të madhe të territorit do të vijojë me kthjellimet dhe vranësira të lehta. Vranësira më të dukshme...

(VIDEO) Mesazhi drithërues i vogëlushit sirian për Trumpin, Merkelin dhe Putinin

Zoti President, me rastin e Muajit të Ramazanit, ju ftoj të vini në Iftar me mua. Do të gjej shtëpinë time mes rrënojave. Dhe nëna...

Muaji i Ramazanit kërcënimi i Liverpool, Myftiu i Egjiptit jep dritën jeshile

Liverpool është duke jetuar një ëndërr, pasi në një sezon që filloi pa pretendime, por fale treshes së sulmit, Mane-Firmino-Salah ka arritur në finalen...

Shkurti, muaji i “vdekjeve”. Përgjaken rrugët nga aksidentet

Në muajin shkurt të vitit 2018, aksidentet janë rritur në rrugët shqiptare. Krahas gabimeve të drejtuesve të mjeteve, përgjegjës dhe fajtorë janë edhe këmbësorët. Shifrat...

Shkurti muaji i “gostisë”; Në lupë 38 grupe mafioze

Lufta ndaj krimit të organizuar dhe grupeve kriminale pritet të japë rezultatet e para gjatë muajit shkurt. Policia e Shtetit ka identifikuar grupet kriminale...

Marsi muaji i së vërtetës, Bolt në provë si futbollist

Dortmund po bën lëvizjen më të “çuditshme” në merkato. Legjenda xhamajkane e garave të shpejtësisë, Usain Bolt, tashmë është i gatshëm për të zbritur...

Dortmund gjen shërim me Stoger/Mbaron “muaji i mjaltit” tek Valencia (Video)

Dortmund është rikthyer, pasi në dy ndeshjet e fundit me trajnerin e ri në stol kanë arritur të marrin dy fitore. Stoger duket se...

Muaji kundër kancerit të gjirit, datat e ekzaminimeve falas në qytetet e Shqipërisë

Në kuadër të muajit të ndërgjegjësimit kundër kancerit, ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vendosur t’u ofrojë femrave shqiptare depistimin falas. Kështu, ministria ka...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...