E enjte, 9 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

mocioni

“Është në dijeni për bisedimet mes Thaçit e Vuçiç”, Kurti akuzon Grenell për rrëzimin e tij

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë një intervistë për “Foreign Policy”, ku ka folur gjerë e gjatë për shumë çështje. Në këtë...

“I shpëtoi koronavirusi”/Kurti: Do të mbahej demonstrata më e madhe që ka parë Kosova ndonjëherë

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me votimi e mocionit të mosbesimit që e rrëzoi atë nga pushteti. Në...

Nuk votuan mocionin, Vjosa Osmani dhe Donika Gërvalla nxirren me forcë nga mbledhja e LDK-së

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës në detyrë, Vjosa Osmani dhe deputetja e LDK-së, Donika Gërvalla janë përzënë me forcë nga mbledhja e sotme e...

Opozita e Kosovës: Nesër bie qeveria Mustafa

Opozita e Kosovës është e bindur se i ka votat për të rrëzuar qeverinë e Isa Mustafës. Sipas opozitarëve, deri nesër do të sigurohen...

ANALIZA/Mocioni dhe demarkacioni, dy sprovat e qeverisë së Kosovës

Mocioni i opozitës për rrëzimin e qeverisë së Kosovës dhe veprimi i menjëhershëm i kryeministrit Isa Mustafa, për procedim të demarkacionit në Kuvend, po...

Të fundit

Yuri Kim: Mendoj se politikanët kanë një rreng që e luajnë hera-herës me popullin

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim deklaroi se Shqipëria ka potenciale të jashtëzakonshme, por njëkohësisht edhe probleme serioze, që sipas saj duhet të kapërcehen. Në...

UEFA merr vendimin për ndeshjet e kthimit të Champions League

Këtë të enjte, në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s u mor vendimi për ndeshjet e mbetura të raundit të 1/16-ave të Champions League...

Haradinaj: Gjykata Speciale duhej të ndërtohej brenda Kosovës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, thotë se Gjykata Speciale është dashur të krijohet brenda Kosovës. Në një intervistë për emisionin Pressing në T7, Haradinaj tha...

Meta e merr seriozisht, krijon klubin e fansave të Celtic në Shqipëri (Video)

Tashmë dihet gjerësisht se Presidenti Ilir Meta është tifoz i skuadrës skoceze të Celtic. Shpeshherë, mbështetja që i ka dhënë presidenti i vendit tonë skuadrës...

Pse nuk u bëhet tamponi të gjithë atyre që paraqiten në spital? Përgjigjet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka treguar se pse nuk testohen për koronavirusin të gjithë ata që shfaqen në spital si të dyshuar. Në një...